act özel ders

ACT sınavı, bir çok Amerikan üniversitesi tarafından kabul edilen, akademik çalışmaya uygunluk durumunu ölçen ve son yıllarda SAT sınavı kadar rağbet gören bir sınavdır. Tecrübeli ve alanında başarılı ACT öğretmenlerimiz ile arzu edilen başarıya ulaşmak konusunda iddialıyız. Sunduğumuz ACT Özel Ders programları ile öğrencilerin ihtiyaç duyduğu dersler, uzman öğretmenlerimiz tarafından en verimli şekilde verilmektedir. Özellikle sınav stratejileri ve zaman yönetimi konularında sağladığımız rehberlik ve danışmanlık hizmetleri başarı yüzdemizi arttırmaktadır. Ayrıca her hafta düzenli olarak uygulanan ACT denemeleri, öğrencilerimizin başarı durumlarını ve eksik oldukları konuları sürekli gözlem altında tutmamızı sağlar. Sistematik ve disiplinli ACT Özel Ders başarıyı kaçınılmaz kılmaktadır.

ACT sınavı;

 1. İngilizce (English)
 2. Matematik (Math)
 3. Okuma (Reading)
 4. Bilimsel Muhakeme (Science Reasoning)

olmak üzere dört bölümden oluşur. 215 çoktan seçmeli sorudan oluşan sınav, yaklaşık 3.5 saat sürer. Sınav yılda altı kez verilir ve öğrencilerin bileşik puanları 1 ile 36 arasında değişir.


 ACT BÖLÜMÜ  ACT SÜRE ACT SORU SAYISI
 İngilizce Testi  45 Dakika  75 Soru
 Matematik Testi  60 Dakika  60 Soru
 Bilim Testi  35 Dakika  40 Soru
 Okuma Testi (İngilizce)  35 Dakika  40 Soru
 Yazma (İngilizce)  30 Dakika  –

Genel olarak bakıldığında, ana dili ingilizce olan öğrencilere karşı SAT’de ciddi bir dezavantaj yaşayan Türkiye’li öğrencilerin ACT’de çok daha başarılı ve uluslararası alanda rekabetçi oldukları gözlemlenmektedir. Zira SAT’de arananlar geniş İngilizce kelime haznesi ve üstün dil becerisi iken, ACT öğrencinin rakamlarla ilişkisini ve zaman baskısı altında ne kadar fazla soruyu hatasız cevaplayabildiğini test etmektedir. Kısacası, SAT’de başarılı olmak için öğrencinin İngilizce temelinin çok kuvvetli olması gerekmektedir. ACT ise daha çok zamana karşı bir yarış olarak değerlendirilebilir

ACT Sınav Kayıtları

ACT sınav başvuruları online olarak ACT Students sitesinden yapılmaktadır. Online olarak başvuru yapacak adayların, öncelikle bir kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekmektedir. Ardından, teste girecekleri şehre göre bir sınav merkezi ve tarih seçerek başvurularını yapabilirler. Sınav kayıt işlemleriniz, danışmanlarımız tarafından da yapılmaktadır.

Neden bizimle ACT Özel Ders?

Hangi dersten olursa olsun, özel ders disiplin isteyen bir süreçtir. Bu disiplini uygulayabilen bir kurumdan ders almak öğrencinin gelişimini hem hızlandırır hem de kuvvetlendirir. Bu sebeple güvenilir bir kurumdan ACT özel ders almak sizi en kısa sürede 34+ puan hedefine ulaştırır.  Ayrıca SAT sınavını tercih eden öğrenciler için de sat özel ders ve sat grup ders veriyoruz. Test Prep olarak öğrencilerimizin hepsinin birebir takibini yapıyoruz ve raporluyoruz.

37 yanıt

 1. Bu sene 11. sınıfta olan kızım için ACT derslerine başlamak istiyoruz. Detaylı bilgilendirmeye nereden ulaşabilirim?

 2. ACT kurslarını bu gibi profesyonel yerlerden almanızı tavsiye ederim. Sağlam yurt dışı bağlantısı ile, eğitim danışmanlığı ve okul başvurularında da öne çıkan bir yer. Kızımı tavsiye üzerine kayıt ettirdim ve ben de tavsiye edebilirim. Son derece ilgili ve bilgililer. Başından sonuna kadar her ihtiyacımız olduğunda yanımızda oldular.
  En önemlisi de bu zaten. Arayıp her konuda bilgi aldık ve onlar bizi arayıp kızımızın durumu hakkında sürekli bilgi verdiler. Sonunda 35 gibi bir puan aldık ve bu puana sizin yardımınız olmadan ulaşmak imkansızdı. Tekrar çok çok teşekkür ederim. Bu yorumun aynısını SAT için de yazdım. Bizi hem SAT hem ACT konusunda da yalnız bırakmadığınız için ayrıca teşekkür ederim.

 3. Ben hem act kursuna hem de sat kursuna katıldım. İkisi için de başka yerlere binlerce lira verdiğime yanıyorum. Sonsuz teşekkürler. Sonuna kadar helal olsun.

 4. ACT sınavı için en baştan başlamadım. Zaten SAT kursu için ders almıştım. Üzerine eksik kalan kısımlar için ders almaya başladım. SAT kursu kadar ACT kursundan da memnunum.

 5. Hem SAT dersi hem de ACT dersi için geldim. İkisi için de haftada 1 bazen de 2 ders aldım ve 8 haftada puanlarım hiç olmadığı seviyelere çıktı.

 6. Yapılan deneme sınavları ile sorununuzun olduğu kısımları tespit edip gereği kadar ders sağlamaları gerçekten veli olarak çok hoşuma gitti. 2 – 3 haftalık süreçte kızımın 24 olan ACT puanı 33 bandına yükseldi. Teşekkür ederim.

 7. Merhaba ,
  İzmir de yaşıyorum. Oğlum bu yıl 11. Sınıfta okuyor.
  ACT sınavına girecek.
  Sizden nasıl bir destek alabiliriz?
  Teşekkürler..

  1. Didem Hanım,
   İletişim formunu doldurursanız, yönetim ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

 8. ACT için 5 yıldızdan fazlasını hak ediyor diyebilirim. ACT kursu arayanlar için son derece faydalı tavsiye ederim. Özellikle ACT Science konusunda yaşadığım zaman sorunu bu sayede ortadan kalktı. ACT İngilizce konusunda da aldığım önemli ipuçları ile sınavda inanılmaz derecede fayda sağladı. ACT sınavı için yaptığım her bir ders fazlasıyla faydalıydı.

 9. Eyüboğlu Lisesi’nde okuyan kızım için ACT kursu arıyorum. Kurslar hakkında genel bilgi alabilir miyim?

 10. Hocam İngiltere’ye vardım. Sizin reklamınızı Londra’da da yapacağım 🙂 çok teşekkürler. bilmeyenler için söylüyorum London School of Economics 🙂

 11. Yorumlari okuduktan sonra IB ogrencisi olan kizim ap sinavina girmeli diye dusunmeye basladim. Bu konuda bilgi istiyorum.

  1. Efendim, öncelikle deneme sınavına girmeniz gerekmektedir. Sınav ücretsizdir. Sınav sonucuna göre gereken ders sayısı eğitmenlerimiz ve siz tarafından belirlenmektedir.

 12. ACT Science destekleriniz için gerçekten teşekkürler. 35 dakikada 40 soru çözebileceğime sizinle tanışana kadar hiç inanmamıştım. İngilizce konusunda da hedefe yönelik çalışmanız ve ACT Kursu tabirinin içini tam dolduran desteğiniz için çok çok çok teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir