ap computer science özel ders

AP Computer Science Özel Ders (Ayrıca AP Comp Sci, APCS, ve CSAP da denir) iki adet Computer Science Dersi ve College Board tarafından sunulan iki adet sınavı kapsamaktadır. Advanced Placement Computer Science Kursları üniversite düzeyinde bilgisayar bilimleri derslerinde kredi kazanmak için bir fırsat olarak lise öğrencilerine sunulmaktadır. AP Computer Science A, bilgisayar bilimi birinci dönem dersine eşdeğer olduğu anlamına gelir. AP Bilgisayar Bilimi A dersi öğrencilerin Java Proglamlama bilgilerini test eder. AP Computer Science Principles dersi ise bilgisayar biliminin temellerini tanıtır ve bilgisayarların dünyayı nasıl güçlendirdiğine odaklanır. AP Bilgisayar Bilimi İlkeleri bilgisayar bilimi birinci dönem dersine eşdeğer olduğu anlamına gelir. AP computer science kurslarımız tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

AP Computer Science A

AP Computer Science A, problem çözme ve algoritma geliştirmeye odaklanarak nesne yönelimli programlama metodolojisini öğretmektedir. Aynı zamanda veri yapıları ve soyutlama çalışmaları da içerir, ancak bu konular çoğunlukla AP Computer Science AB dersinde işlenirdi. Computer Science AB dersi artık sürdürülmemektedir. Microsoft sponsor programı “Technology Education and Literacy in Schools (TEALS)”  AP Bilgisayar Bilimleri dersleri alan öğrenci sayısını artırmayı hedeflemektedir.

AP Computer Science Principles

Advanced Placement Computer Science Principles dersi, gelişmekte olan sorunları çözmek için yaratıcı süreçlerin uygulanmasını teşvik eder. Bu ders özellikle bilgisayar tabanlı eserler yaratmak için öğrenmeye odaklıdır. Derse kayıtlı öğrenciler teknolojinin toplumdaki rol ve etkisi öğrenirler. AP Computer Science kurs, profesyonel mühendis ve bilgisayar mühendisleri tarafından kullanılan işlemlere benzer programlı ve dijital eserler yaratılmasına tekrarlamalı bir yaklaşımla verilmektedir. AP Bilgisayar Bilimleri İlkeleri, açıkça araçları ve dilleri çeşitli kullanım talimatı esnekliği sağlayarak altında temsil edilen öğrenci toplulukları tarafından bilgisayar biliminin katılımını teşvik etmek için tasarlanmıştır.

AP Computer Science Dersleri aşağıda belirtilen konuları kapsamaktadır. Alanında tecrübeli eğitmenlerimiz ile tüm konular en etkin şekilde işlenip, öğrenciye pratik yapması için bol miktarda ödev verilmektedir.

AP Computer Science Özel Ders Konuları

Concept Outline

Bilgisayar bilimi becerileri yüksek talep görmekte ve dünya çapında üniversite ve işverenler tarafından gittikçe daha da değerlenmektedir. AP computer science özel ders, bilgisayar biliminin temel fikirleri tanıtır, bilgisayar ve teknolojinin etrafınızdaki dünyayı nasıl etkilediği gösterir ve kodlamanın temellerini öğretir.. Film, oyun veya müzik gibi uygulamalarla, dijital projelerde, vitrin ve toplum içinde bir fark yaratmak için yaratıcılığınızı kullanmanızı sağlar.

21 yanıt

  1. AP computer science için başka bir kurumdan destek aldık fakat soru çözmeye gelince, oradan alınan derslerin nekadar verimsiz olduğunu gördük. Sizin AP computer science için desteğiniz var mıdır? Detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim

  2. AP computer science a konuları aralıkta bitti. Üstüne Ap computer science principles derslerine başladım. Sizin sayenizde 2 ap de aradan çıkacak. 5 almama gibi bir ihtimalim yok 🙂

  3. Bilgisayar kodunun bile bir mantığı varmış. Sayenizde bunu öğrendim. Bir sonraki ders için sabırsızlanıyorum 🙂

  4. Bilgisayarı seven ve sizinle tüm gün bilgisayar üzerine konuşacak bir hocaları var. Kodlamanın bile mantığı varmış onu anladım. Ap computer science zaten sevdiğim bir dersti. Artık daha da seviyorum.

  5. Kodlama ve temel bilgisayar bilgisi olan herkes bu dersi almamalı diye başladı hoca :). Gerçekten de bilgisayaraı seviyorsan ders yapalım yoksa hiç zaman harcamayalım der mi dedi 🙂 para amaçlı değil başarı amaçlı çalıştıklarının farkına ilk derste vardım ve ders işlenişinden de çok memnunum.

  6. Şimdiye kadar ap bilgisayar dersi aldığım en başarılı yer diyebilirim. AP computer science kursu olarak ve ap ozel ders olarak diğer yerlerde vakit kaybetmeyin derim. Advanced placement dersleri, o konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından veriliyor ve ne yaptığını bilen, sınav konularına tam hakim eğitmenler bunlar. Ayrıca ortam inanılmaz ferah ve temiz. Geniş odalarda ferah ferah ders alabilirsiniz. Şimdiye kadar duymayan bilmeyen varsa bence hiç düşünmeden kayıt olsun. Bilgisayarı seven ve sizinle tüm gün bilgisayar üzerine konuşacak bir hocaları var. Hem software hem de hardware olarak bilgi birikimlerinden faydalanabilirsiniz. Ufkunuz açılır, bilgisayara aşık olursunuz 🙂

  7. AP özel ders için sizi ısrarla tavsiye ettiler. Robert Kolej öğrencisi çocuğum için ap computer science kursu arıyordum. AP computer science kurslarınız ile ilgili detaylı bilgi alabilir miyim?

  8. Mayısta ap sınavına girecek Robert Kolej’de okuyan kızım için AP computer science kursu arıyorum. Kurslar hakkında genel bilgi alabilir miyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir