ap fizik özel ders

AP Fizik Özel Ders programlarımız AP Fizik 1 Kursu, AP Fizik 2 Kursu, AP Fizik C Kursu, AP Fizik C : Mekaniğe Giriş Kursu ve AP Fizik C : Elektrik ve Manyetizma Kursu Derslerini içermektedir. Mühendislik okumak isteyen öğrencilerin mutlaka alması gerek AP Fizik Dersi, tecrübeli eğitim kadromuz ile hiç bir okula bağlı kalmanıza gerek kalmadan verilmektedir. AP Fizik kurslarımız oldukça tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir.

AP FİZİK 1 KURSU ( AP PHYSICS 1 KURSU )

AP Fizik 1 müfredatı, öğrencilere birçok konunun daha ileri  seviyede ve teorik bir şekilde öğretilmesini amaçlamaktadır. AP Fizik 1 dersi, cebire dayanan matematiksel bir genel fizik dersidir. Bu ders ile öğrencilerin problem çözme ve analitik düşünme yeteneklerinin  geliştirilmesinden başka, sistemlerin işleyişi hakkında da bilgi sahibi olmaları ve aktif rol almaları da sağlanır. Özellikle ilerde Temel Bilimler Bölümlerinde veya Mühendislik Bölümünde okuyacak öğrenciler için büyük önem taşır.

AP Fizik 1 Dersi hangi konuları içerir?

 1. İtme ve Momentum
 2. Dairesel hareket ve Yer Çekimi
 3. Dönme Hareketi
 4. Elektrik Alan ve Kuvvet
 5. Elektrik Potansiyel ve Enerji
 6. Doğru Akım Devreleri
 7. Kirşof Kanunları

AP Fizik 1 dersi akredite olmuş bir AP dersidir. Amerikan Kolej Heyeti tarafından tasarlanan ve hazırlanan AP Physics 1 dersi matematiksel yönden becerisi olan öğrenciler tarafından kolayca öğrenilebilmektedir. Bu kursta öğrencilere doğru ve bilimsel İngilizce terminoloji kullanmaları, kavramları algılayıp değerlendirebilmeleri, problem çözebilip doğru analiz ve hesaplama yapabilmeleri ve sonuçları doğru formatta sunabilmeleri öğretilmektedir. Bu ders, AP Fizik sınavlarına girecek ve üniversitede Temel Bilimler veya Mühendislik okuyacak öğrencilere özellikle tavsiye edilmektedir.

AP FİZİK 2 KURSU ( AP PHYSICS 2 KURSU )

AP Fizik 2 Dersi, konuların ve soru çözümlerinin matematiksel ifadelere dayandığı genel bir fizik dersidir. Özellikle ilerde Temel Bilimler Bölümlerinde veya Mühendislik Bölümünde okuyacak öğrenciler için büyük önem taşır.

AP Fizik 2 Dersi hangi konuları içerir?

 1. Manyetik alan ve kuvvetler
 2. Elektromanyetism ve İndüksiyon Akımı
 3. Alternatif Akım Devreleri
 4. Akışkanlar, Dalga Hareketi
 5. Optik: Işık Işınları
 6. İzafiyet
 7. Kuantum Fizik
 8. Atom ve Nükleer Fizik
 9. Termodinamik

AP Fizik 2 Kursu ile öğrencilerin analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirilmesini ve öğrencilerin  yanında, sistemlerin işleyişi hakkında daha fazla bilgi ve beceri sahibi olmalarını hedeflemekteyiz.

AP Fizik 2 dersini almak isteyen öğrencilerimizin AP Fizik 1 Dersini başarı ile bitirmiş olmaları gerekmektedir. AP Fizik 2 dersi akredite olmuş bir Advanced Placement dersidir. Bu kursta öğrencilere doğru ve bilimsel İngilizce terminoloji kullanmaları, kavramları algılayıp değerlendirebilmeleri, problem çözüp doğru analiz ve hesaplama yapabilmeleri ve sonuçları doğru formatta sunabilmeleri öğretilmektedir. Bu ders, AP Fizik sınavlarına girecek ve üniversitede Temel Bilimler veya Mühendislik okuyacak öğrencilere özellikle tavsiye edilmektedir.

AP FİZİK C KURSU ( AP PHYSICS C KURSU )

Bu dersi almayı düşünen öğrencilerin iyi bir matematik bilgisinin olması ve aynı zamanda AP Fizik 1 ve AP Fizik 2 konularına hakim olması gerekmektedir.  AP Fizik C dersi, üniversitede Fizik okuyan ya da Mühendislik okuyan öğrencilerinin aldığı fiziğe giriş dersine karşılık gelmektedir. Bu dersi almış iseniz Türkiye’deki ve yurt dışındaki üniversitelerde dersi saydırma imkanınız bulunmaktadır.

AP Fizik C dersinin diğer Fizik derslerinden farkı  ileri matematiği kullanmasıdır. AP Fizik C dersi alan öğrencilerin, aynı zamanda vektörler, koordinat sistemi, grafiklerle; fiziğin, hız, ivme, kuvvet ve enerji gibi konularına hakim olmalı ve bu konuları daha önce öğrenmiş olmaları gerekmektedir. AP Fizik C Kursu, ileri seviyede fiziğin, matematiksel bakış açısını ve matematiksel temellerini araştırmak isteyen öğrencilere sunulmaktadır. Dersin ilerleyişi Fizik dersinden çok Matematik dersine benzemektedir.

AP Fizik C Dersi hangi konuları içerir?

 1. Türev
 2. İntegral
 3. Bir boyutta ve iki boyutta hareket
 4. Kuvvetler
 5. İş ve Enerji
 6. Momentum
 7. Dönme Hareketi
 8. Dönme Hareketinin Dinamiği
 9. Basit Harmonik Hareket

AP FİZİK C KURSU : MEKANİĞE GİRİŞ ( AP PHYSICS C KURSU : MECHANICS )

Bu dersi almayı düşünen öğrencilerin iyi bir matematik bilgisinin olması ve aynı zamanda AP Fizik 1 ve AP Fizik 2 konularına hakim olması gerekmektedir.  AP Fizik C dersi, üniversitede Fizik okuyan ya da Mühendislik okuyan öğrencilerinin aldığı fiziğe giriş dersine karşılık gelmektedir. Bu dersi almış iseniz Türkiye’deki ve yurt dışındaki üniversitelerde dersi saydırma imkanınız bulunmaktadır. AP Fizik C dersinin diğer Fizik derslerinden farkı  ileri matematiği kullanmasıdır.

AP Fizik C dersi alan öğrencilerin, aynı zamanda vektörler, koordinat sistemi, grafiklerle; fiziğin, hız, ivme, kuvvet ve enerji gibi konularına hakim olmalı ve bu konuları daha önce öğrenmiş olmaları gerekmektedir. AP Fizik C Kursu, ileri seviyede fiziğin, matematiksel bakış açısını ve matematiksel temellerini araştırmak isteyen öğrencilere sunulmaktadır. Dersin ilerleyişi Fizik dersinden çok Matematik dersine benzemektedir.

AP FİZİK C KURSU : ELEKTRİK VE MANYETİZMA ( AP PHYSICS C KURSU : ELECTRICITY and MAGNETISM )

AP Fizik C Elektrik ve Manyetizma; calculus temelli üniversite programlarının ikinci dönemlerindeki Elektrik ve manyetizma dersine eşdeğer bir derstir. Bu dersin müfredatı College Board tarafından İleri Yerleştime (AP) olarak kabul edilmiştir. Ders programı; durgun elektrik, Coulomb Kanunu, elektrik alan, Gauss Kanunu, elektrik devreleri, manyetik kuvvet, manyetik alan kaynakları, Faraday Kanunu ve Alternatif Akım konularını içerir. Aşağıda AP Fizik Özel Ders ile cevaplayabileceğiniz bazı soruları bulabilirsiniz.

Örnek  AP Fizik C Elektrik ve Manyetizma Soruları

·         Ağır cisimler hafif cisimlerden daha mı hızlı düşer?

·         Buzullar erirse deniz seviyesi yükselir mi?

·         Astronotların ağırlığı yok mudur?

·         Eşyaları hareket ettirmek için kuvvet gerekli midir?

·   Evimizdeki kabloların içinde yüksek hızlarda hareket eden elektronlar mı bulunuyor?

22 yanıt

 1. Mayıs 2022’de AP fizik c elektrik ve ap fizik c mekanik sınavlarına girecek kızım için özel ders aldırmak istiyorum. Program hakkında bilgi alabilir miyim?

  1. Sayın Gözdeler,
   Tabi her iki AP fizik c sınavı için de destek olabiliriz. Derslerimiz online olarak 1e1 özel ders şeklinde yapılıyor. Daha detaylı bilgi için iletişim formumuzu doldurmanızı rica ediyoruz.
   İletişim formu için: https://testprep.com.tr/iletisim/

 2. Fizik 2 gibi bir dersi bile sadece sizin desteğinizle başarabilmek harika. Diğer yerlerde 3 bile alamaz dediler ve anladım ki sorun bende değil onlardaymış. Çok teşekkürler. Aylar sonra yazabildim hocam kusura bakmayın 🙂

 3. ap fizik konusunda gerek ap fizik dersi gerek ap fizik ders seçimi konusunda çok yardımlarını gördüm. Rahatlıkla tavsiye edebilirim.

 4. AP Fizik C zormuş gerçekten onu anladım 🙂 10. sınıfta başlamak en doğrusu gibi. Keşke geçen sene başlasaydım diyorum ama hoca sağ olsun konuların çoğunu bitirdik sayılır.

 5. Katıldığım her fizik dersinin her dakikasını verimli geçirdim ve her noktasını anladım. Çok teşekkürler.

 6. Oğlumun en dertli olduğu aynı zamanda en çok sevdiği dersti. Okuldaki öğretmeni anlaşamayınca zamanla fizikten uzaklaştı ve dersleri sevmemeye ve yapamamaya başladı. Buraya gelip destek almaya başlayınca zamanla bu görüşü değişmeye başladı. Şimdi gerçekten severek fizik çalıştığını evde de görebiliyorum.

 7. AP Fizik gerçekten korkulmayacak kadar olmasa da beklendiği kadar zor değil arkadaşlar. Derslere düzenli katılır ve iyi bir şekilde dinlerseniz sorun çıkarmıyorlar 🙂 ama aksatmaya başlarsanız Barış Bey’den korkun derim 🙂

 8. Şimdiye kadar ap fizik dersi aldığım en başarılı yer diyebilirim. AP physics kursu olarak ve ap ozel ders olarak diğer yerlerde vakit kaybetmeyin derim. Advanced placement dersleri, o konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından veriliyor ve ne yaptığını bilen, sınav konularına tam hakim eğitmenler bunlar. Ayrıca ortam inanılmaz ferah ve temiz. Geniş odalarda ferah ferah ders alabilirsiniz. Şimdiye kadar duymayan bilmeyen varsa bence hiç düşünmeden kayıt olsun. Fizik konusunu anlatan değil yaşayan hocalar resmen. Size görsellikle öyle bir anlatıyolar ki olayın nereden geldiğini ve nasıl gideceğini kanıksıyorsunuz. AP için gerçekten çok çok çok faydalı oldu diyebilirim.

 9. AP özel ders için sizi ısrarla tavsiye ettiler. Robert Kolej öğrencisi çocuğum için ap fizik kursu arıyordum. AP Kurslarınız ile ilgili detaylı bilgi alabilir miyim?

 10. Mayısta ap sınavına girecek Robert Kolej’de okuyan kızım için AP fizik kursu arıyorum. Kurslar hakkında genel bilgi alabilir miyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir