Advanced Placement, İngiltere’deki üniversitelere başvururken a-level sınavları yerine geçer. Üniversiteden üniversiteye değişmekle beraber, genellikle AP’den 5 almak aynı dersin a-level’ından A almak yerine geçer. Bu 4-b, 3-c, 2-d, 1-e şeklinde devam eder. Bununla beraber, özellikle seçici üniversiteler her dersin AP’sini kabul etmemektedir. World history, Calculus bc gibi önemli dersler ile Psychology, Music theory gibi nispeten kolay AP’ler bir tutulmaz. Group A denilen dersler full credit (yani bir a-level sınavı) sayılırken Group B dersleri half credit sayılır. AP özel dersleri tecrübeli eğitmenlerce verilir.

AP Group A Dersleri:

Biology
Calculus ab
Calculus bc
Chemistry
Physics (as half courses b and c)
English literature and composition
English language and composition
French language
French literature
German language
Italian language and culture
Latin literature
Latin: vergil
Spanish language
Spanish literature
European history
United states history
World history

AP Group B Dersleri:

Art history
Studio art (drawing portfolio)
Studio art (2-d design portfolio)
Studio art (3-d design portfolio)
Computer science a (a one-term course)
Computer science ab (a two-term course)
Environmental science
Government and politics: comparative
Government and politics: united states
Human geography
Macroeconomics
Microeconomics
Music theory
Psychology
Statistics

AP ( Advanced Placement ) ile Dünya’nın en iyi üniversitelerinde okuma şansını yakalarsınız. AP programları, üniversitelerin Mühendislik, İktisat, TIP gibi bölümleri için en gerekli uygulamalardır. Bizim sunduğumuz Ap Özel Dersleri ve AP Kurslarımız ile de tamamlayabilirsiniz.

AP sınavlarının içeriği üniversite profesörleri ve lise AP öğretmenlerinden oluşan bir kurul tarafından hazırlanmaktadır. Her AP sınavında çoktan seçmeli sorulardan ve kısa cevaplı veya kompozisyon tarzında sorulardan oluşan iki bölüm bulunur. Sınav süresi ve sınavda çıkan soru sayısı, seçilen konuya göre farklılık göstermektedir. Çoktan seçmeli sorular bilgisayar tarafından; kompozisyonlar ve kısa cevaplı sorular ise öğretmenler tarafından değerlendirilir. AP Kursu programımız boyunca öğrencilerimize hem AP Programı hakkında bilgi veriyoruz hem de AP Eğitimlerini en iyi şekilde almalarını sağlıyoruz.

6 yanıt

  1. Bu sene sınava girecek oğlum için Eylül ayında derslere başladık. Başlarda biraz zorlansa da (böyle olacağı söylenmişti) TestPrep’in yönlendirmeleri sayesinde kızım şimdi konuları bitirip soru çözmeye başladı ve başlangıçataki halinden eser olmasığını görüyorum. Bir anne olarak kızımın derslerinde başarılı olduğundaki mutluluğunu görmek beni daha çok mutlu ediyor. TestPrep’ten Murat Bey’e ve hocalarımıza özellikle teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

  2. tüm ap ozel ders programlarının nasıl işlendiğini gören biri olarak söylüyorum, gönül rahatlığıyla öğrencileri buraya getirebilirsiniz. çok başarılı ve son derece güler yüzlüler. ayrıca canınızı sıkan şeyleri paylaşabileceğiniz kadar size yakın hissettiriyorlar kendilerini. sonuçta sınav süreci sadece ders çalışmaktan ibaret değil.

  3. ap ozel ders için kurs merkezi arıyorsanız aramayı bırakın ve buraya gelin. son derece başarılı ve son derece yetkin kadroları var. tüm ap özel ders programları için kayıt olabilir, ap sınavında ve okuldaki ap derslerinde yüksek not alabilirsiniz.

  4. AP ozel ders içn sizi tavsiye ettiler. Mühendislik isteyen oğlum için ders aldırmak istiyorum. programlarınız hakkında bilgi alabilir miyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir