ap psikoloji özel dersAP Psikoloji dersi insan davranışlarını ve zihinsel süreçleri sistematik ve bilimsel çalışma ile öğrencilere tanıtır. Alanını şekillendiren psikologlar ve çalışmalar göz önüne alınarak, öğrencilerin keşfetme ve davranış, duyum, algı, öğrenme, biliş, motivasyon, gelişim psikolojisi, biyolojik üsleri gibi konulara ilişkili psikolojik teoriler öğretilmektedir. Temel kavramları ve olguları uygulamak bireysel farklılıklar, anormal davranış tedavisi ve sosyal psikoloji ders konuları arasında yer almaktadır. AP Psikoloji Özel Ders boyunca, öğrencilerin bilimsel yöntemi kullanmak gibi, önyargı analiz iddiaları ve kanıtları değerlendirmek ve etkin fikirlerini iletişim, etik hususlar da dahil olmak üzere psikolojik araştırma yöntemleri kullanır.

AP Psikoloji Özel Ders İçeriği Nasıldır?

AP Psikoloji dersini almak için herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. Öğrenciler üniversite düzeyinde ders kitabı okumakta ve dil bilgisi bakımından doğru, tam cümleler yazmaktadır. AP Psychology dersi aşağıdaki konular, kavramlar ve anahtar katılımcılar tarafından temsil edilen davranış, sistematik ve bilimsel çalışma ve zihinsel süreçleri kapsar. Ayrıca AP Psikoloji Kursu konuları da bu şekildedir.

AP Psikoloji Sınavı, 14 kilit psikoloji konusu ve çalışma alanında, öğrencilerin bilgilerini ölçen, kavramları tanımlamak karşılaştırmak ve araştırma bulgularını uygulamak için yeteneklerini test eden bir sınavdır. Sorular anahtar terminoloji, bilimsel metodoloji ve her alt başlık ile ilgili teorilerine dayanır. Free Reponse soruları öğrencilerin farklı içerik alanlarını ilişkilendirmesini istemekte ve psikolojik yapıları daha genel, teorik bakış açıları ile analiz etmelerini değerlendirmektedir.

AP Psikoloji Sınavı Kitaptan Okuyarak Başarılır mı?

Öğrencilerin büyük bir bölümü, AP psikoloji sınavına ezberleyerek çalışmakta ve sınava da bu şekilde girerek en fazla 4 puan almakta. Ya da son 1 ay içinde ap psikoloji özel ders arayışına başlamakta ama kısıtlı zamandan dolayı verim alamamakta. Bunun önüne geçmek için, tecrübeli ve alanında uzman hocalarımızla çalışarak, disiplinli bir program yaratıp ona uygun çalışmalar yapmak gerekir. Bu sayede bizim öğrencilerimizin hepsi sınavdan 5 tam puan almıştır.

 

11 yanıt

  1. Kendim yaparım gibi düşündüğüm çoğu konuyu ders almasam başaramazmışım. Kitaptan okuyarak yaparım demeyin bence.

  2. Tam donanımlı AP Psychology hocası ile çok güzel yol alıyoruz. Mayıs’ta 5 almazsam size ayıp olur diye çok üzülürüm.

  3. Bu kadar profesyonel ap kursu gerçekten görmedim. Tüm ap derslerinde inanılmaz yardımcı oldular. ders almaya devam ediyorum ve edeceğim de.

  4. AP psikoloji özel dersleri her gün olsa her gün gelirim 🙂 sonunda beni anlayan ve bana doğru tavsiyeler veren birini buldun. Çok teşekkürler hocam sevgiler :)))))

  5. Çok tercih edilen bir ders olmamasına rağmen gerçekten en sevdiğim ders benim bu. İşin bilimsel boyutunu bilen birisiyle bu dersi işlemek gerçekten çok güzeldi.

  6. Hocayla konuşurken bile bir şeyler öğrenebilirsiniz. Şimdiye kadar 1 ders yapmamıza rağmen gelişmeyi hissedebiliyorum. Psikoloji bilimini bilen birisinden ders almak geçekten umutlu hissettirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir