Bahçeşehir Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği
Bahçeşehir
 PROFICIENCY Özel Ders ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında ingilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi İngilizce Dil Yeterlik Sınavı İçeriği:

BİRİNCİ BÖLÜM: YAZILI SINAV

Soru sayısı : 60 çoktan seçmeli +1 kompozisyon yazma
Süre : 170 dakika
Ağırlık : %80
Tanımı : Bu sınavdaki sorular aşağıdaki becerileri ölçmeyi hedefler:

1. OKUDUĞUNU ANLAMA (20 SORU)

– ANA FİKİR BULMA
– ÇIKARIMDA BULUNMA
– REFERANSLARI BULMA
– KELİMEYİ TAHMİN ETME

2. YETERLİK ÖLÇEN SORULAR (15 SORU)

– BOŞLUK DOLDURMA (1 ya da 2 metin)
– EŞ ANLAMLI CÜMLEYİ BULMA

3. DİNLERKEN CEVAPLAMA (15 SORU)

4. NOT ALMA

5. KOMPOZİSYON YAZMA (1 KOMPOZİSYON)

İKİNCİ BÖLÜM: SÖZLÜ SINAV

Süre : 4 – 6 dakika (her öğrenci için)
Ağırlık: %20
Tanımı: Sınavın bu bölümünde öğrenciden kendisine verilen iki farklı konu hakkında toplam 4-6 dakika konuşması beklenir. Öğrenci aşağıdaki ölçütlere göre değerlendirilir:

Prosedür: Öğrenci bir zarftan toplam iki soru çeker ve bunlara ayrıntılı yanıt verir.
Konular:   Öğrencinin aşağıda belirtilen konular hakkında konuşması beklenir:

Tüm bu konularda başarı sağlamak için Bahçeşehir PROFICIENCY Kursu programlarımız ile hazırlanmanızı tavsiye ediyoruz. Bahçeşehir Hazırlık Kursu Programlarımız Grup Dersleri, Bireysel Dersler ( Özel Ders) ve Hibrit Dersleri içermektedir. Alanında uzman ve başarısı kanıtlanmış bu eğitmenlerimiz ile başarıya ulaşmanız şimdi çok kolay. Bizim kurslarımız ile hazırlıkta zaman kaybı yaşamazsınız.

8 yanıt

 1. Şimdiye kadar ders aldığım yerlerde boşuna zaman kaybetmişim.
  Gerçekten yazıldığı kadar varmış. Her türlü destek için sonsuz teşekkür ederim. Bau proficiency kursu arayanlara ben de tavsiye ederim.

 2. proficiency kursu arayanlar için bulunmaz nimet. Ben grup dersleri ile çok verimli şekilde geçtim.

 3. Daha önce 2 farklı yerden ders aldım. Hepsi de vaatlerle ve öğrenci sayılarıyla övünen yerlerdi ve ikisinde de başarı elde edemedim. Buradaki tek kriter bu kurslar değil haklısınız. Öğrencinin seviyesi de önemli tabiki. Fakat, orada uzun ders saatleriyle kandırıldığımı anlamam buradan ders alınca oldu. Diğer yerlerde saatlerce anlatılan şeylerin aslında burada 1-2 derste anlaşılacağını öğrendim. Diğer yerlere paramı kaptırdığıma yanmıyorum ama zamanım gitti ona yanıyorum.

  Öğrencileri para olarak gören diğer yerlere gitmeyin. Ben burada bunu öğrendim ve gerçekten kısa zamanda bu işin yapılabileceğini gösterdiğiniz için teşekkür ederim. şimdiye kadar diğer yerlerde belki toplam 100 200 saat ders almışımdır ve inanın şimdi anlıyorum ki hiç bir şey öğretmemişler.

  Sizlere tavsiyem başka yerlere giderken iyice düşünmeniz ve ilk önce fiyatı değil eğitimin kalitesini düşünmeniz. Başta Barış Bey olmak üzere tüm hocalara çok çok teşekkür ederim. Siz burada oldukça ben hep sizi tavsiye edeceğim.

  1. yazılanların her kelimesine katılıyorum. Ben de aynı durumdaydım ve ben de aynı hissiyat içindeyim. Sayenizde hazırlığı geçebildim ve en etkili biçimde geçebildim. Çok teşekkürler.

 4. fiyatı baştan yüksek gelse de çok seçeneğim olmadığından kabul ettim. dersler ilerledikçe, başka yerde saatlerce ders alıp öğrenemediğim konuların hepsini hızlı hızlı öğrenmeye başladım. toplamda 20 ders aldım hazırlığı 81 puanla geçtim. şüphe ile yaklaşan olur diye söylüyorum ki böyle bir fırsatı kaçırmasın. tüm bahçeşehir öğrencilerine tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir