Haziran 2012’de GMAT, on yıldan daha uzun bir süre sonraen önemli değişikliğe uğradı. İşletme okullarıyla yıllarca analiz ve danışmanlık yaptıktan sonra, Lisansüstü Yönetimi Kabul Konseyi, GMAT’ın çoğunluğunu aynı tutmaya karar verdi. Ancak Analytical Writing Assessment denemelerinden birini Integrated Reasoning bölümüyle değiştirildi. GMAT Integrated Reasoning Bölümü eklendiğinde GMAT puanlamasına yeni bir ek yapılmış oldu.

gmat integrated reasoning hazırlık ve strateji ve kursları

Kısaca, öğrencilere, kelimeler, çizelgeler ve tablolar da dahil olmak üzere çeşitli formlarda sunulan küçük bir veri derlemesini analiz etmelerini ister.  Veriyle ilgili birden çok sorunun yanıtlanabilmesi için temel bilgileri kullanmaları istenmektedir. Sorular türe göre değişir ve testi alan kişiden bir bildirimin doğru veya yanlış olup olmadığını değerlendirmesini veya verilerin belirli bir eğilim sebebini yorumlamasını isteyebilir.

GMAT Integrated Reasoning Nasıl Puanlanır?

Integrated reasoning puanları 1 ile 8 arasındadır. Puanınız Quantitative ve Verbal puanlarınızdan ayrı olacak ve toplam GMAT puanınızı etkilemeyecektir. Integrated reasoning bölümü klasik “çoktan seçmeli 5 soru” biçiminin ötesine geçer. Sınava girenlere çeşitli formatlarda bilgileri değerlendirmelerini, verilen bilgileri birleştirip verdikleri bilgilerin sonucunu çıkarmalarını ister. Integrated reasoning soruları açık uçludur ve bir, iki ya da tüm ifadelerin doğru olması ihtimal dahilindedir. Bu durumda, öğrencilere her seferinde doğru cevaba kolaylıkla ulaşamaz.

Sınava hazırlanırken dikkat etmeniz gereken birden fazla nokta vardır. ancak iyi bir hazırlanma süreci sizi sınavda başarıya ulaştırır. İnternet üzerinden izleyeceğiniz videolar, verbal kısımda işinizi kolaylaştırmaz. Bu sebeple profesyonel bir eğitmenden destek almanız, kısa sürede başarıyı yakalamanızı sağlar. Öğrencilerin destek ihtiyacı olan tüm konularda, profesyonel destek sağlayarak, kısa sürede sınava hazır olmalarını sağlıyoruz. GMAT Dersleri için bizimle iletişime geçip, size en uygun zamanı ayarlamamızda bize yardım edebilirsiniz.

GMAT sınavı stratejilere dayalı bir sınavdır. Bu sebeple sınav ile ilgili doğru stratejiyi geliştirmek çok önemlidir. Her ne kadar stratejik olsa da sınavda dikkat edilmesi gereken kurallar da en az bilgi kadar önemlidir.

Sınav Sonuçlarını Ne Zaman Öğrenebilirsiniz?

Sınav sonuçları, size sınavın hemen sonunda gösterilir ama resmi evrak olarak size ulaşması 3 hafta ile 1 ay arasında değişir. Sınava kayıt olurken, sınav tarihinizi, başvurmak istediğiniz okulların en son başvuru tarihlerine dikkat edin. Resmi sınav skoru olmayan skorlar kabul edilmeyecektir.

2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir