gre özel dersGraduate Record Examinations, Türkiye’ de ALES’ in bir alternatifi olarak düşünülebilecek, yurt dışı master kabul sınavıdır. Asıl olarak Amerika’ da ki bazı üniversitelerin yüksek lisans başvurularında istedikleri bir sınavdır. Aynı zaman da Avrupa’ daki üniversitelerden bazıları da yüksek lisans için başvuran yabancı öğrencilerden bu sınava girmelerini beklerler. Yapıldığı tarihten itibaren 3 yıl boyunca geçerlidir. Daha sonra, eğer başka bir sınava ek olarak, başvurulan okul uygun görürse 5 yıla kadar kabul edilmektedir. 5  yıldan sonra, test ile ilgili sonuç belgesi gönderilmemektedir. GRE Kursu ile, ihtiyaç duyduğunuz alanlarda size GRE Özel Ders ve GRE Grup Dersi ile yardımcı olmaktayız.

GRE Kursuna kimler katılmalı?

Sınavın Avantajları

Sınavının Dezavantajları

Sınav 3 bölümden oluşmaktadır:

Sınav Bölümleri Soru Adeti Sınav Süresi
Analytical Writing 2 adet essay 30 x 2 = 60 Dakika
Verbal Reasoning (2 bölümden oluşur) 20 + 20 = 40 Soru 30 x 2 = 60 Dakika
Quantitative Reasoning (2 bölümden oluşur) 20 + 20 = 40 Soru 35 x 2 = 70 Dakika

Bunlara ilaveten, her sınavda bir “deneme” bölümü vardır ve bu deneme bölümü yapılması zorunlu olsa da puanlanmaz. Bu deneme bölümü, 3 bölümün herhangi birinde karşınıza çıkabilir.  Bu deneme bölümü Quantative bölümünden gelirse 60 soru çözmeniz gerekir. Eğer deneme bölümü Verbal kısmından gelirse o bölümü çözmeniz gerekmediği için kendinizi şanslı hissedebilirsiniz. Kurs programlarımızda ihtiyaç duyduğunuz bölüm ile ilgili yoğun çalışma yapılmakta ve deneme sınavlarımız ile, sınava en iyi şekilde hazırlanmanızı sağlamaktayız.

Test Prep’in GRE Özel Ders Farkı Nedir?

Sınavda yanlış, doğruyu götürmemektedir. Her sorunun puanı farklı olmakla birlikte soruların zorluğuna – kolaylığına göre alınan puanlar değişmektedir. Doğrulardan aldığınız puanlar, doğru sayısına bölünerek 130 ile 170 arasında değişen puan alırsınız. GRE Kursu programlarımız ile sınavdan en yüksek puan almanızı hedefliyoruz. Ayrıca gmat dersleri de veriyoruz.

Eğer sınavı tekrar almak isterseniz, bir önceki sınavdan itibaren 3 hafta beklemeniz gerekmektedir. Bu sınava 1 yıl içinde 5 defa girilebilmektedir. Sunduğumuz GRE özel ders ile öğrencilerin yüksek puan almasına yardım ederken, hayallerindeki üniversitelere kabul almalarını da kolaylaştırıyoruz. Grup derslerimiz en fazla 8 kişilik sınıflarda verilir.

8 yanıt

  1. Özellikle unuttuğum matematik konularını tamamen hatırlamam çok faydalıydı. Verbal kısmı için de hemen ders vermek yerine son derece yararlı yönlendirmelerden sonra derse başlatmaları çok işime yaradı. Belki 20 derste halledeceğim konuları 12 13 derste hallettim. Desteğiniz ve dürüst tavrınızdan ötürü çok teşekkür ederim.

  2. Özellikle gre quantitative kurslarınız sayesinde unuttuğum bilgileri tekrar hatırlama imkanım oldu. Son derece sıkı ödev verseniz de meyvelerini topladım diyebilirim. gre özel ders veren kaliteli yer bulmak zor o yüzden şanslı hissediyorum.

  3. şubata kadar gre kursu alacağım ve fazlasıyla iyi geçeceğine eminim. hepsi sizin sayenizde. Kısa sürede sıfırdan buralara geldiysem bu gerçekten sizin gre kurslarınız sayesindedir.

  4. Tavsiye üzerine GRE kurslarına katıldım. 1 e 1 ders aldım ve zamanım kısıtlı olduğu için 1 ay ders aldım. Tek söyleyebileceğim : Buradan alın GRE dersini!!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir