ib biyoloji özel ders

IB biyoloji kurslarımız examiner biyoloji öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Bu hocalarımız kağıtları okuyan ve notlandıran hocalarımız olmasının yanında ayrıca yeni IB müfredatına tam hakimdir.

IB Biyoloji Standard Level

Bu dersin ana içeriği biyolojideki temel kavramlardır. Bu derste öğrenciler, canlıların yapısal bütünlüğünü ve doğadaki çeşitliliğini kavrayacaklardır. Bu dersin hedeflerine ulaşmak için en önemli gereksinim İngilizce diline hakim olmaktır. Bununla beraber öğrencilerin diğer fen dersleri ile biyoloji arasındaki ilişkileri kurması gerekmektedir.

Bu derste başarılı olabilmek için öğrenciler ders kitaplarını kullanmalı, ders esnasında not tutmalı, düzenli tekrar yapmalı ve öğrendikleri konular arasında bağlantılar kurmalıdırlar. Değerlendirmede sınavlar, quizler, çalışma kâğıtları, internet üzerinden ve basılı olarak verilen ödevler kullanılır.

IB Biyoloji Higher Level

IB Üst Düzey ( High Level, HL ) Biyoloji öğrencileri  üniversite ve sonrasında bilimsel başarıya hazırlayan, zorlu bir programdır. Ders şu konulardan oluşur:

IB Biyoloji Özel Ders Programı Faydaları Nelerdir?

 1. geniş çaplı, dengeli fakat akademik anlamda zorlu ders programı
 2. eleştirel düşünce ve fikir yürütme becerilerinin gelişimi
 3. araştırma becerilerinin gelişimi
 4. bağımsız öğrenme becerilerinin gelişimi
 5. kültürlerarası kavrama gelişimi
 6. global çapta tanınan üniversiteye giriş yeterliliği

Değerlendirmeler tüm öğrencilerin önemli kavramları anladığını şu şekilde test eder:

 1. bilimsel yöntemleri, teknikleri ve terminolojiyi uygulayarak ve kullanarak
 2. bilimsel hipotezleri, araştırma sorularını ve tahminlerini, bilimsel yöntem ve teknikleri, bilimsel açıklamaları yapılandırarak, analiz ederek ve değerlendirerek
 3. etkili bilimsel araştırma için gereken işbirliği, kararlılık ve sorumluluk hissi ile kesinlik ve güvenle bilimsel araştırmaları yürütmek ve problem çözmek için gereken el becerisini göstererek.

Öğrencilerin en çok zorlandığı konulardan olan IB Biyoloji Internal Assessment (IA), bizim examiner eğitmenlerimizce titiz bir şekilde değerlendirilir. Böylece IB biyolojide 7 puana giden yolda büyük bir yol katedersiniz. Seçmeli olan IB Biyoloji Extended Essay desteğimiz de IB Biyoloji Özel Ders programlarımızın içeriğindedir. Tüm IB çalışmamızı öğrencilerin 7 tam puan alması için yürütüyoruz.

25 yanıt

 1. Koç lisesinde okuyan oğlum için IB Biyoloji SL özel ders aldırmak istiyorum. Yaz döneminde kurs alabilir miyiz? Grup dersleriniz kaç kişilik sınıflarda veriliyor?

 2. skype ib biyoloji dersi için şüphesi olan var mı bilmiyorum. Benim vardı ve boşunaymış. Çok güzel bir ders oldu mutlaka devam edeceğim.

 3. Biyolojiyi okulda gerçekten anlamakta zorlanıyorum ama buradan ders almaya başlayınca püf noktalarını öğrendikçe anladım ki korktuğum kadar zor değilmiş. En iyisi de IB hocalarından ders almak.

 4. Hem IB Biyoloji hem de AP biyoloji dersi almaktayım. Son derece memnunum. Mayıs AP sınavına kadar konular bitecek muhtemelen. Seneye de Kimya almayı planlıyorum.

 5. Dönem başında 2 arkadaş derslere başladık ve memnun kaldık. Biyoloji özel ders için önerebilirim.

 6. Projeksiyon ile ders anlatan ve kolayca öğrenemmi sağlayıp hem sınav odaklı hem de mantıklı şekilde ders anlatan hocama sonsuz teşekkür ederim. Derslere devam ediyorum siz de gelin 🙂

 7. Şimdiye kadar ib biyoloji dersi aldığım en başarılı yer diyebilirim. IB kursu olarak ve ib ozel ders olarak diğer yerlerde vakit kaybetmeyin derim. Ib biyoloji de, o konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından veriliyor ve ne yaptığını bilen, sınav konularına tam hakim eğitmenler bunlar. Ayrıca ib biyoloji examiner olmaları gerçekten özellikle sözel derslerde ve internal assesmentlarda fark yaratıyor. Öğrencinin anlayabilmesi için slaytlarla desteklenen derslerde görsel olarak öğrendiklerinizi unutmadan ve mantıklı bir şekilde öğreniyorsunuz. Ayrıca ortam inanılmaz ferah ve temiz. Geniş odalarda ferah ferah ders alabilirsiniz. Şimdiye kadar duymayan bilmeyen varsa bence hiç düşünmeden kayıt olsun. Biyoloji assesment yardımı ile şimdiye kadar vakit kaybettiğim onca şeyi kolayca halletttim. Doğru yön gösterme ile IB sınavı ve ib dersleri inanılmaz kolaylaşıyor.

 8. IB biyoloji Dersleri IB Biology Özel Ders, IB Biology Ozel Ders

  IB biyoloji derslerimizi IB -2 sınıfta alanlara IB Biology mock examlar ile hazırlıyoruz.

  IB sınavlarına cok benzeyen çıkmış IB biyoloji sorularından benzer sorulardan size sınav hazırlıyoruz. IB Biology HL- IB Biology SL mock exam / sınavlarımızla IB de 7 de 7 yi garantiliyoruz.

  IB COURSES Biology HL ,SL , Futher , IB Optional Topics
  Courses with IB professional teachers.
  Solving Past Papers 2010 may -2010 Nov Past IB papers,
  Aiding Biology portfolios (you may use our services in case emergency).
  Extend Essays
  Free Practice exams in our office
  All IB lessons and IB assistance ( labs reports,portfolios , essay assistance etc) are available. Whatever you need about IB is available for us.

 9. Kasım sınavı için tüm IB derslerini kapsayacak şekilde özel ders arıyorum. Matematik HL, Kimya HL, Fizik HL önceliğimiz. Tavsiye üzerine size ulaşmamı ısrarla tavsiye ettiler. Biyoloji hocanız examiner mıdır?

 10. Kasımda Ib sınavına girecek Koç Lisesi’nde okuyan kızım için IB biyoloji kursu arıyorum. Kurslar hakkında genel bilgi alabilir miyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir