IB FİZİK ÖZEL DERS SL & HL ve
MID-IB, PRE-IB, REVISON FİZİK KURSLARI

IB Fizik kurslarımız tecrübeli IB Fizik hocalarımız tarafından verilmektedir. Bu öğretmenlerimizin artısı, yeni IB Fizik müfredatına tam uyumlu olmalarıdır. Siz de IB Fizik özel ders alarak, hem temel bilgilerinizi geliştirir hem de aynı zamanda yüksek notlar alarak ortalamanızı yükseltebilirsiniz.

IB FİZİK ÖZEL DERS | IB FİZİK REVISION | MID-IB FİZİK | PRE-IB FİZİK | FİZİK IA & EE

Online! Londra! İstanbul! ABD!

ib özel ders ib kursları

IB FİZİK ÖZEL DERS SL & HL ve
MID-IB, PRE-IB, REVISON FİZİK KURSLARI

IB Fizik kurslarımız tecrübeli IB Fizik hocalarımız tarafından verilmektedir. Bu öğretmenlerimizin artısı, yeni IB Fizik müfredatına tam uyumlu olmalarıdır. Siz de IB Fizik özel ders alarak, hem temel bilgilerinizi geliştirir hem de aynı zamanda yüksek notlar alarak ortalamanızı yükseltebilirsiniz.

IB FİZİK ÖZEL DERS | IB FİZİK REVISION | MID-IB FİZİK | PRE-IB FİZİK | FİZİK IA & EE

Online! Londra! İstanbul! ABD!

ib özel ders ib kursları
ib fizik özel ders

IB fizik kurslarımız tecrübeli examiner hocalarımız tarafından verilmektedir. Bu hocalarımızın artısı, kağıtları okuyan hocalarımız olmasının yanında ayrıca yeni IB müfredatına tam uyumlu olmalarıdır. Siz de ib fizik özel ders alarak, hem temel bilgilerinizi geliştirir ve aynı zamanda yüksek notlar alarak ortalamanızı yükseltebilirsiniz.

IB Fizik HL Özel Ders İçeriği

Üst Düzey Fizik, 6 saatlik bir seçmeli derstir. Ders şu konulardan oluşur: ölçümler ve belirsizlikler, mekanik, termal fizik, dalga, elektrik, manyetizm, sirküler hareket ve yerçekimi, atomik, nükleer ve parçacık fiziği, enerji üretimi, dalga fenomenleri, alanlar, elektromanyetik endüksiyon, kuantum ve nükleer fizik ile mühendislik fiziği. Grafik hesap makinesi ders süresince kullanılacaktır. Dersin amacı öğrencileri IB sınavlarına hazırlamak ve IB Higher Level Fizik rehberinde belirtildiği gibi öğrencilerin fizikten keyif almasını sağlamak, fiziğin evrenselliği, çok kültürlülüğü ve tarihî bilincini öğrenciye kazandırarak uluslararası boyutu kavramalarını sağlamak ve TOK dersinde bilgi alanı olarak fiziğin diğer disiplinlere katkısını anlamalarını sağlamaktır.

Okuldaki derslerin parçası olarak (IB’ye gönderilmesine rağmen okulda notlanacaktır) her öğrenci kendisinin tasarladığı bir fizik projesinden oluşan iç değerlendirme yapacak, ilgilendiği bir konuyu keşfederken veri toplayacak ve analiz edecek, konuyla ilgili resmi bir makale yazacaktır. Bu IB Fizik Internal Assessment 6 ile 12 sayfa arasında olacak ve IB notunun %20’sini oluşturacaktır.

IB Fizik HL seçmeli konuları:

Görecelik, Tıp Fiziği, Parçacık Fiziği

IB Fizik SL Özel Ders İçeriği

Standart düzey ders hem düşünsel hem de beklenti anlamında Üst Düzey derse benzemektedir. Üst Düzey derse göre daha az konu içermektedir. Bu konular ölçümler ve belirsizlikler, mekanik, termal fizik, dalga, elektrik ve manyetizm, sirküler hareket ve yerçekimi, atomik, nükleer ve parçacık fiziği, enerji üretimi ve dört konu arasından seçilecek bir seçmeli konudur.

Üst Düzey ders açıklamasında belirtildiği gibi okulda yapılan çalışmalar IB programı için önemlidir ve iç değerlendirme öğrenci tarafından seçilen bir konunun derinlemesine incelenmesini içerir. IB fizik internal assessment olarak adlandırılan bu iç değerlendirme IB notunun % 20’sini oluşturur. 

IB Fizik SL seçmeli konuları:

Görme ve Dalga Olguları, Quantum Fiziği ve Nükleer Fizik (Çekirdek Fiziği), Dijital Teknoloji, Görecelik ve Parçacık Fiziği

IB Fizik SL ve HL seçmeli konuları:

Astrofizik, İletişim, Elektromanyetik dalgalar

IB Fizik Özel Ders Kazanımları Nelerdir?

Öğrencilerin bilgi ve kavrayışlarını göstermeleri, temel aritmetik fonksiyonları gerçekleştirebilmeleri, ortalama, yüzdelik, kesir, oran, tahmin ve  terslik içeren işlemleri yapabilmesi beklenir. Öğrencilerin ayrıca standart nosyon, doğru ve ters oran kullanabilmeleri, cebir denklemleri ile lineer eş zamanlı denklemler çözebilmeleri, grafik çizebilmeleri ve okuyabilmeleri, en iyi uyum doğrusunu çizebilmeleri, göreli kesinlikle maksimum ve minimum gradyan doğruları oluşturabilmeleri, veri yorumlayabilmeleri, x-ekseni notasyonunu kullanabilmeleri ve bir veya iki rakamla belirsizlik ifade edebilmeleri gerekir. Bu konularda sorun yaşayan öğrencilerimizin eksikleri IB fizik dersi ile kapatılabileceği gibi, isteyen öğrenciler, ib matematik özel ders ile destek alabilir.

Değerlendirmeler;

 • Ders katılımı
 • Ödev ve worksheetlerin tamamlanması
 • Quiz’ler
 • Projeler
 • Sınavlar
değerlendirilerek yapılacaktır. Değerlendirme egzersizler önceki IB sorularını, teorem ve özgülüklerin uygulanması ile İngilizce terminolojinin doğru kullanımını içerecektir. Ayrıca güncel questionbank ve ib fizik past papers da materyaller arasındadır. IB fizik özel dersinin amacı, öğrencilerin fiziksel çevreleri hakkındaki sezgilerini geliştirmek ve yalnızca nasıl problem çözeceklerini değil, aynı zamanda yeni problemlere nasıl yaklaşmaları gerektiğini öğretmektir. Bu derste işlenen temel konular şöyledir: Fizik ve Fiziksel Ölçme, Mekanik, Isı Fiziği, Titreşimler ve Dalgalar, Elektrik Akımları, Alanlar ve Kuvvetler, Atom Fiziği ve Nükleer Fizik (Çekirdek Fiziği), Enerji, Kuvvet ve İklim Değişikliği.

32 yanıt

 1. IB fizik HL özel ders için bilgi almak istiyorum. Dersleri kim veriyor? IB konusunda tecrübeli midir? Fiyat bilgisi de paylaşmanızı rica ediyorum.

 2. Her ders sonrası gözüm parlayarak çıktığım, fiziği baştan öğrendiğim hocam sayesinde 6 aldım. Sonsuz teşekkürler.

 3. 60 olan fizik notum sizin sayenizde 2 ayda 90 oldu 🙂 Fizik hiç sevmediğim bir dersti ama sizden sonra o kadar kolay ki. Sizin IB özrl derslerinizi herkese tavsiye edeceğim.

 4. 2 yıldır düzenli ib fizik dersi alıyorum ve sizin desteğinizle fizik ortalamam 96! Sizi arkadaşlarıma mutlaka tavsiye edeceğim ama benden küçüklere :))

 5. Fizik hocasının anlattığı şekilde bizim hoca anlatsa fizikten 100 alırım sürekli. 2 ders aldım ama konuları çok çok iyi anlamaya başladım. Kafamdaki tüm sorulara cevap alabildim.

 6. IB Fizik ozel ders ararken, size assesmentlarınız dahil tüm konularda yardım edebilecek bu gibi kursları tercih edin derim. Ders konusunda belki herkes yardımcı olur ama proje, portfolio ve assesment için herkesten yardım alamazsınız. Değerlendirin derim.

 7. Gerek AP gerekse de AP konularında öğrencinin üzerinden yükü alan bir kadroları var. Tüm eğitmenlerden son derece memnun kaldık ve şimdiye kadar aldığımız en verimli fizik dersi oldu. Tüm ekibinize teşekkür ederim.

 8. Sayenizde IA kalp Ben 🙂 çok teşekkürler hocam IA için umarım aynı teşekkürü kasım IB sınavından sonra da yazarım 🙂

 9. Şimdiye kadar aldığım her bir ib fizik ve ap fizik dersinin hakkını sonuna kadar veren tek yer. Tüm arkadaşlara tavsiye ederim.

 10. Şimdiye kadar ib fizik dersi aldığım en başarılı yer diyebilirim. IB kursu olarak ve ib ozel ders olarak diğer yerlerde vakit kaybetmeyin derim. Ib Fizik, o konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından veriliyor ve ne yaptığını bilen, sınav konularına tam hakim eğitmenler bunlar. Ayrıca examiner olmaları gerçekten özellikle sözel derslerde ve internal assesmentlarda gerçekten fark yaratıyor. Ayrıca ortam inanılmaz ferah ve temiz. Geniş odalarda ferah ferah ders alabilirsiniz. Şimdiye kadar duymayan bilmeyen varsa bence hiç düşünmeden kayıt olsun. Fizik assesment yardımı ile şimdye kadar vakit kaybettiğim onca şeyi kolayca halletttim. Doğru yön gösterme ile IB sınavı ve ib dersleri inanılmaz kolaylaşıyor.

 11. IB – International Baccalaureate) Öğrencilerimizin Okulları
  KOC LISESI EYUBOGLU YUZ YIL ISIL IB ENKA Marmara British International Schools

  IB COURSES Physics HL ,SL , Futher , IB Optional Topics
  Courses with IB professional teachers.
  IB profesyoneli öğretmenler ile IB fizik özel dersleri.
  Bire bir dersler, grup dersleri.

  IB sistemine yönelik hazırlanmış IB Physics mock exam, IB fizik deneme sınavlari.

  Fizik Lab destekleri, Group 4 projeleri.
  Solving Past Papers 2010 may -2010 Nov Past IB papers,
  Aiding Physics portfolios (you may use our services in case emergency).
  Extend Essays
  Free Practice exams in our office
  All IB lessons and IB assistance ( labs reports,portfolios , essay assistance etc) are available. Whatever you need about IB is available for us.

 12. Kasım sınavı için tüm IB derslerini kapsayacak şekilde özel ders arıyorum. Matematik HL, Kimya HL, Fizik HL önceliğimiz. Tavsiye üzerine size ulaşmamı ısrarla tavsiye ettiler.

 13. Kasımda Ib sınavına girecek Koç Lisesi’nde okuyan kızım için IB fizik HL kursu arıyorum. Kurslar hakkında genel bilgi alabilir miyim?

 14. Fizik lisenin başından beri başımın belasıydı hele ki IB fizik. Sayenizde IB fizik 6 geldi. Sonsuz kere teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir