IB ingilizce kurslarımız alanından tecrübeli examiner hocalarımız tarafından verilmektedir. Bu hocalarımızın artısı, kağıtları okuyan hocalarımız olmasının yanında ayrıca yeni IB müfredatına tam uyumlu olmalarıdır.

IB İNGİLİZCE HIGH LEVEL KURSU – 10. SINIF

10. sınıf IB dersi Dil ve Edebiyat’ta öğrenciler haftada 5 derse girer. 10. sınıf programı öğrencilere rehberlik eder ve IB dersine alışmalarını sağlar. İlk dönemde ders gerekliliklerinin anlaşılması ve IB programında başarılı olabilmek için okuma ve yazma alışkanlıklarının ve tekniklerinin edinmesi sağlanır; bu sırada program ikinci dönemine geçer. Dersi üst veya standart seviyede alan öğrenciler arasında bir ayrım belirlenmeyecektir.

Ders, öğrencilere farklı metin türlerinin ayrımına varabilirken bu metin türlerinin tonu, okuyucusu ve stilini analiz etmek için gereken yöntemleri kavramaya vurgu yapacaktır. 10. sınıfların odak teması veya alanı Dil, Topluluklar ve İnançlar ile Dil ve Gelenektir. Öğrenciler yazma atölyeleri ve arkadaş editörlüğü aracılığıyla IB topluluğunun bireyleri olarak birbirlerine destek vermeleri için teşvik edilecektir. Tez hazırlığı sırasında öğrenciler I-Search makalesi tamamlayacak, bu makale onlara tutarlılık, veritabanları ve röportajları tanıtacaktır.

Her dönem üç ortak yazılı değerlendirme yapılması gerekir. Bu değerlendirmeler öğrencilerin resmi IB değerlendirmelerinde kendilerinden beklenenlere alışmaları amacıyla tasarlanmıştır. Bu nedenle Yazılı Görevler, Sözlü Yorumlar ve Konuşma Etkinlikleri gibi etkinlikler değerlendirmelere dahil olacaktır. Sözlü notları quiz’ler, ödevler ve sınıf çalışmaları, derse katılım (İngilizce kullanımı) ile projelere göre değerlendirilir. Öğrencilerin sınıf dışında da okuması, araştırması ve çalışması beklenir.

Metin listesinde şunlar bulunur:

 1. The Alchemist (yazın okunacak) – Paulo Coelho
 2. Oedipus Rex (Three Theban Plays kitabından) – Sophocles
 3. Things Fall Apart – Chinua Achebe
 4. English A: Language and Literature- Course Companion- Allison & Chanen
 5. The Awakening (11. sınıfa geçerken yazın okunacak)- Kate Chopin

IB İNGİLİZCE HIGH LEVEL KURSU – 11. SINIF

11. sınıfta İngilizce dersi haftada 5 saattir. Dersin amacı çeşitli konulardaki kitaplarla öğrencilerin İngilizce düzeylerini korumalarını sağlamaktır. Kompozisyon yazmada karşılaştırmalı ve tartışmalı yöntemler kullanılır. Öğrenciler, dilbilim becerilerini geliştirmeye devam eder; okuduğunu anlama, edebi analizler, aşamalarla kompozisyon yazma çalışmaları, araştırma ve düşünme becerilerinin geliştirilmesi ve düşüncelerin organizasyonu gibi konular üzerinde çalışırlar. Lise 11 öğrencilerinin tamamı Shakespeare Day etkinliğinde rol almaktadırlar. Ayrıca Mayıs ayında tüm Lise 11 öğrencileri nternational English Language Testing System (IELTS) sınavına girmektedirler.

Ders Kitapları:

 1. The Chocolate War by Cormier (summer reading into the grade)
 2. 1984 by Orwell
 3. The Crucible by Miller
 4. Macbeth by Shakespeare
 5. Writers’ Inc
 6. Longman Dictionary
 7. A Pocket Style Manual
 8. Persepolis (summer reading into grade 12)

Elective Subjects: English SAT, Honors American Literature, American Literature

IB İNGİLİZCE HIGH LEVEL KURSU – 12. SINIF

İngilizce dersi haftada 5 saattir. Öğrenciler daha önce kazandıkları dilbilim becerilerini pratiğe geçirir. Bu derste öğrenciler üniversite başvuru kompozisyonları dahil farklı yazı formatları üzerinde çalışır. Okuma, tartışma, yazarların fikirleri üzerine incelemeler yapar, belgesel yapımlarını analiz ederler.

Ders Kitapları:

 1. The Kite Runner by Hosseini
 2. A Streetcar Named Desire by Williams
 3. Writers’ Inc
 4. Longman Dictionary
 5. Persepolis

17 yanıt

 1. Üsküdar Amerikan lisesinde okuyan oğlumun ders almasını istiyorum. Derslerin online mıdır yoksa ofisinizde de veriyor musunuz?

 2. English B dersleri inanılmaz keyifli ve verimli geçti. Her hafta almaya devam edeceğim hocam 🙂

 3. Tam anlamıyla ilk defa ib ingilizcede kendimi bu kadar rahat hissettim. Written task i ilk defa ne yaptığımı bilerek yaptım diyebilirim.

 4. Examiner ingilizce hocası gerçekten farklıymış. haftalar sürer sandığım written task ı sayesinde 2 günde bitirdim. Çok teşekkürler.

 5. Kitapları okumadım diye az kalsın kovuluyordum. 2 günde okuyup bitirdim ve hocanın yardımlarıyla tamamladım. Umarım bir dahaki sefer kovmazlar 🙂

 6. Ingilizce konusunda examiner hoca demek her sey demekmiş onu anladım. Yabancı hoca demek size iyi ingilizce öğretecek demek değildir. O mantıkla bakarsak tüm türkçe hocalarının iyi olmasını beklemek gerekir ki bu imkansız. Bu hocalar olduğu sürece herkese burayı tavsiye edeceğim.

 7. Şimdiye kadar ib tok dersi aldığım en başarılı yer diyebilirim. IB kursu olarak ve ib ozel ders olarak diğer yerlerde vakit kaybetmeyin derim. Ib tok de, o konuda uzmanlaşmış examiner kişiler tarafından veriliyor ve ne yaptığını bilen, sınav konularına tam hakim eğitmenler bunlar. Ayrıca ib tok examiner olmaları gerçekten özellikle internal assesmentlarda fark yaratıyor. Ayrıca ortam inanılmaz ferah ve temiz. Geniş odalarda ferah ferah ders alabilirsiniz. Şimdiye kadar duymayan bilmeyen varsa bence hiç düşünmeden kayıt olsun. TOK ve extended essay yardımı ile şimdiye kadar vakit kaybettiğim onca şeyi kolayca halletttim. Doğru yön gösterme ile IB sınavı ve ib dersleri inanılmaz kolaylaşıyor.

 8. Kasım sınavı için tüm IB derslerini kapsayacak şekilde özel ders arıyorum. Matematik HL, Kimya HL, Fizik HL önceliğimiz. Tavsiye üzerine size ulaşmamı ısrarla tavsiye ettiler. Özellikle İngilizce konusunda da TOK examiner hocanız olması çok önemli.

 9. Kasımda Ib sınavına girecek Koç Lisesi’nde okuyan kızım için IB ingilizce kursu arıyorum. Kurslar hakkında genel bilgi alabilir miyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir