ib kimya özel ders

IB kimya özel ders ve kurslarımız tecrübeli examiner hocalarımız tarafından verilir. Bu eğitmenlerimizin artısı, kağıtları okuyan hocalarımız olmasının yanında ayrıca yeni IB müfredatına tam uyumlu olmalarıdır. Buna ilaveten, sınavları notlandıran hocalardan ders alarak, hangi durumlarda puan kaybedeceğinizi önceden öğrenirsiniz. IB Kimya dersi,  HL ve SL olarak verilir.

IB Kimya Standard Level Dersi

IB Kimya SL dersi, kuvvetli analitik düşünme becerilerinin ve problem çözme tekniklerinin gelişmesini sağlar. Kimya bilgilerinin derinleşmesine yardımcı olarak,bu bilgilerin günlük hayatta kullanımlarının kavranmasını sağlar.  IB Kimya SL özel ders ile birlikte siz de temel kimya bilimini öğrenip, işlem yapmadan yorum yapmayı öğrenirsiniz.

Bu eğitim programı öğrencilerin, analitik ve eleştirel düşünme becerileri gibi birçok yeteneklerini geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. Özellikle bilimsel olan toplumsal konularda öğrencilerin deneme yazıları yazmak suretiyle bilimin doğasına ve uluslararası düşünceye yoğunlaşmaları hedeflenir.

IB Kimya Higher Level Dersi

IB HL Kimya dersi yaklaşık 60 saatlik deneysel çalışmayı kapsamaktadır. Öğrencilerin bu çalışmalarda gösterdikleri performans ve yazacakları deney raporları performans notlarının önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Öğrenciler hem Group IV projelerini hemde kişisel projelerini tamamlamakla  yükümlüdürler. Bu derste bilimin ve bilginin doğası sorgulanacağından sınıf içi katılım ayrıca çok önem taşımaktadır.

HL konuları ile SL konuları aynı olmakla beraber, HL konuları aynı başlıkta  daha fazla alt başlık içerir. Ayrıca HL ile SL dersleri arasındaki en büyük fark, HL derslerinde işlem miktarının fazla olmasıdır. Öğrencilerin daha önce öğrendikleri birçok konuyu, (mol kavramı, kimyasal bağlar ve kimyasal hesaplamalar gibi), bilmeleri ve etkin bir şekilde kullanmaları beklenmektedir.

HL Kimya dersi, doğası gereği, deneysel bir yaklaşım sergilemektedir. Bu yaklaşım dersin içeriğine de yansıtılmıştır. Öğrencilerin geliştirmiş oldukları becerilerini IBDP dahilinde yapmakla ve tamamlamakla yükümlü oldukları ‘Internal Assessment’  projelerinde kullanmaları beklenmektedir.

Test Prep IB Kimya Özel Ders Neden Tercih Edilmelidir?

Uluslararası seviyede eğitim veren Test Prep, öğrencilerin başarısıyla övünür. Temel bilimlerden olan kimya dersleri, bir çok üniversite programı için ön koşuldur. Bu sebeple öğrencilerimizin en iyi okullara kabul almalarında, bu dersin payı oldukça yüksektir. Tüm derslerimizde olduğu gibi, IB Kimya Özel Ders ve kurslarımızda da bunun bilincinde olup, öğrencilerimizin en yüksek skor olan 7’yi almalarını hedefliyoruz.

.

27 yanıt

 1. Ben buraya gelmesem 7 alamazdım. Gerek Internal gerekse de dersler için aldığım fayda ve destek gerçekten harikaydı. Bu kimya bilgisiyle üniversitede bile kolay bir dönem geçireceğimi düşünüyorum. Barış Hoca derse zaten hakim ama anlatmayı da çok çok çok iyi biliyor.

 2. Barış Hoca ile bizim okulun hocası arasında nasıl bu kadar fark olabilir anlayamıyorum. Aydınlandım resmen. Çok teşekkürler hocam hem dersler hem de tavsiyeleriniz için.

 3. Merhaba!

  Merhaba, Bosnadaki uluslararası lisede okuyorum, burada İB sistemi var. Sayfanızda baktım, ib kimya için özel dersleri veriyormuşsunuz. Eğer mümkünse, ben de o dersleri almak isterdim çünkü bana çok lazım. Bizim kimya hocamız çok kötü, bir sürü şeyler pek iyi anlatmıyor ve iki hafta sonra İA ibraz etmemiz gerek.

  Saygılarımla

  1. Dediğiniz kadar varmış 🙂 kimyadan boşuna korkmuşum şimdiye kadar. Üzerinden 40 yıl geçse unutmam artık 🙂

   1. Gerçekten okulda anlayamadığım ne varsa anladım. Bizim okulda dersleri Barış Hoca verse keşke.

 4. I am delighted to have the opportunity to meet with your excellent members and many enthusiastic and capable students. Outstanding institution, providing unique opportunities to educate, train and support its community. I am impressed by the facilities and mission of this fine organization.

 5. Gerçekten Barış Hoca ile şimdiye kadar yaptığım en verimli ve en anlaşılır ap kimya dersini yaptım. Çok teşekkürler hocam.

 6. Kasım sınavı için tüm IB derslerini kapsayacak şekilde özel ders arıyorum. Matematik HL, Kimya HL, Fizik HL önceliğimiz. Tavsiye üzerine size ulaşmamı ısrarla tavsiye ettiler. Barış Hoca’yı öve öve bitiremediler.

 7. Kasımda Ib sınavına girecek Koç Lisesi’nde okuyan kızım için IB kimya kursu arıyorum. Kurslar hakkında genel bilgi alabilir miyim?

   1. Barış hoca ile konuşmam mümkün mü telefon numarasını alabilir miyim ya da mail
    Şimdiden teşekkürler

 8. İstanbulun en iyi kimyacısı olabilir Barış Hoca. Ezber değil mantık demekle ne demek istediğini sonunda sınavda anladım. Çok teşekkür ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir