IB matematik kurslarımız tecrübeli examiner hocalarımız tarafından verilmektedir. Bu hocalarımızın artısı, kağıtları okuyan hocalarımız olmasının yanında ayrıca yeni IB müfredatına tam uyumlu olmalarıdır. Sınavları notlandıran eğitmenlerimiz ile siz de ib matematik özel ders alarak, sınavda karşılaşacağınız her zorluğu önceden bilirsiniz.

IBDP Matematik özel dersinde hedefimiz, öğrencilerin matematiğin doğasını anlaması, doğru iletişim kurma yetisini geliştirme, bilgiye ulaşma, kullanma, yorumlama, sorun çözme yeteneklerini desteklemektir. Doğa ile iç içe olmak, onunla barışık yaşamak ancak ve ancak onun dilini anlamakla mümkündür. Galileo’nun dediği gibi “Doğa Matematik dilinde konuşur”. Matematik branşlar arası evrensel bir dil olarak insanlar arasında kullanılır. Mantığın dili olarak da adlandırılabilir. Bu ilişki, expo da denilen matematik Internal Assessment ile kurulmaktadır. En çok zorlanılan IB matematik Expo konusunda da öğrencilerimize destek olmaktayız.

IB Matematik Özel Ders Yapısı Nasıldır?

Uluslararası Bakalorya (IB) kültürlerarası anlayış ve saygı yoluyla daha iyi ve daha barışçıl bir dünya yaratmak için giderdim sorgulayan, bilgili ve duyarlı gençleri geliştirmek için çaba kar amacı gütmeyen bir eğitim temeli olarak 1968 yılında İsviçre’nin Cenevre kentinde kuruldu. Uluslararası değişim öğrencileri için tek bir program olarak başlayıp, 19 yaşına kadar öğrenciler için bir dizi program haline geldi. IB Matematik Diploma Programı 4 farklı ders olarak öğrencilere sunulur. Bu dersler:

 1. IB Matematik Higher Level (HL)
 2. IB Matematik Standard Level (SL)
 3. IB Mathmeatical Studies
 4. IB Further Mathematics

Yukarıda belirtilen her bir bölüm için özel ders veriyoruz. Öğrencilerin en çok zorlandığı derslerden olan matematik, disiplinli ve düzenli özel ders ile çok daha anlaşılır bir hal almaktadır. IB Matematik dersi müfredatı aşağıda belirtilen konuları içerir.

 1. Discrete Maths
 2. Set & Groups
 3. Statistics
 4. Differential Equations & Series
 5. Data modelling
 6. Math Theorem Explorations
 7. Statistical Data Modelling Explorations

Neden Test Prep IB Matematik Özel Ders?

Test Prep’in en önemli özelliği IB sertifikalı öğretmenler ile çalışmasıdır. Bu öğretmenler, değişen müfredatlara önceden adapte olur ve zaman kaybının ve puan kaybının önüne geçer. Ayrıca, sınavları notlandıran öğretmenlerden eğitim almak, sınavda karşılaşılacak zorlukları önceden bilip tedbir alınmasını sağlar. Ayrıca tüm IB materyallerine, çıkmış sorulara ve IB Questionbanklara sahip olan kurumumuz ile birlikte IB Matematik Özel Ders size en yüksek verimi verir. Diğer tüm dersler ile ilgili bilgi almak için, IB Özel Ders sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

24 yanıt

 1. En son matematik HL dersinde aydınlanma yaşadım. Okulda böyle anlatsalar 7 almayanı döverler. Çok teşekkürler. İyi ki varsınız.

 2. Son derece başarılı ve profesyonel ib kurs merkezi. İstanbul’da böyle bir ib kursu bulmak inanın çok zor. Tüm derslerde ve aklımıza takılan tüm konularda yardımcı oldular. Kısa sürede başarı sağlayan matematik dersleri ile kızımın matematik ders notları yükseldi.

 3. Merhaba,
  Kızım matematik HL alıyor, Enka Okulları 12 sınıf, özel ders istiyoruz, çok aradık bulamadık.
  Bugün google yazınca bu sayfayı gördüm.
  Cevabınızı acil bekliyorum.
  Saygılar,
  Beybin

  1. Sayın Beybin Hacıkamiloğlu, iletişim formunu doldurursanız, yönetim ekibimiz en kısa sürede size cevap verecektir.

 4. Derslere eksiklerimi tespit ederek başaldılar ve son derece doğru tespitlerdi. Notlarım kısa sürede yükselmeye başladı. Önce quizlerden sonra da sınavdan güzel notlar almaya başladım. Haftada 1 düzenli ders alıyorum. Size tavsiye edebilirim.

 5. Matematik hocası temel konular dışında detay olarak görülebilecek tüm konular hakkında detaylı bilgi vererek sorulara başka açılardan yaklaşmamı sağladı. Bakış açınız matematik sorularını çözmek için çok önemliymiş bunu öğrendim. IB Matematik kursları arasında tavsiye edebileceğim tek kurumdur.

 6. Okulda Matematik HL almaya başlayan kızımın korkusunu ve sıkıntısını gördükten sonra internetten araştırıp bulduk ve çok da memnun kaldık. 2 hafta sonunda derslerindeki ilerleme ve kendisindeki rahatlama gidişatı çok olumlu yönde değiştirdi. Barış Bey’in de söylediği gibi çok ders almaya gerek kalmadan düzenli bir şekilde derslere başladık. Şu ana kadar aile olarak çok memnunuz.

 7. Yaz döneminde tüm Internal assement larımı tamamladım ve inanılmaz derecede yardımcı olan tüm hocalara çok teşekkür ederim. IB zor değil, zamanı doğru kullanınca inanılmaz hafifliyor. (Barış Hoca Böyle Söyledi :)) ) Aslında haksız da sayılmaz 🙂

 8. Şimdiye kadar ib matematik dersi aldığım en başarılı yer diyebilirim. IB kursu olarak ve ib ozel ders olarak diğer yerlerde vakit kaybetmeyin derim. Matematik, o konuda uzmanlaşmış kişiler tarafından veriliyor ve ne yaptığını bilen, sınav konularına tam hakim eğitmenler bunlar. Ayrıca ortam inanılmaz ferah ve temiz. Geniş odalarda ferah ferah ders alabilirsiniz. Internal assesment için matematik hocası inanılmaz destek oldu.

 9. IB DERSLERİ

  IB MATEMATİK – İLERİ SEVİYE ÖZEL DERS

  IB MATEMATİK STANDART LEVEL ÖZEL DERS

  IB MATHEMATICS HIGER LEVEL ÖZEL DERS

  IB MATHEMATICS STANDARD LEVEL ÖZEL DERS

 10. Kasım sınavı için dersleriniz ne zaman başlıyor? Koç Lisesi’nde okuyan çocuğum için birebir özel ders şeklinde ders aldırmak istiyorum. Size tavsiye üzerine ulaştım. En kısa zamanda dönüş sağlayabilirseniz sevinirim.

 11. Kasımda Ib sınavına girecek Koç Lisesi’nde okuyan kızım için IB matematik kursu arıyorum. Kurslar hakkında genel bilgi alabilir miyim?

  1. var efendim. iletişim formunu doldurursanız yönetim ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir

 12. Matematik için başka yere gitmeyin boşuna. Çok başarılı bir sezondu. ib matematik özel ders isteyenler için tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir