ib türkçe özel ders

IB Türkçe kurslarımız ve IB Türkçe özel derslerimiz IB examiner öğretmenlerimiz tarafından yürütülür. Bu hocalarımızın artısı, kağıtları okuyan hocalarımız olmasının yanında ayrıca yeni IB müfredatına tam uyumlu olmalarıdır. IB Examiner desteği için bizden IB Türkçe özel ders alarak siz de önemli kriterleri öğrenip kolayca 7 alabilirsiniz.

IB Türkçe A: Edebiyat (HL ve SL)

Öğrenci, 2 yıl içinde, 15 adet edebi eser okur, inceler, sözlü ve yazılı olarak yorumlar; bunların 5 tanesi, dünya yazınından belirli ölçütlere göre seçilmiş eserlerdir. IBDP anadil dersi, öğrencilerin duygularını, düşüncelerini sözlü ve yazılı olarak ifade etme yeteneklerini geliştirmelerini, edebiyat alanında sanatsal zevk kazanmalarını, edebi eserleri değerlendirirken bilimsel yöntemleri kullanabilmelerini ve eleştirel analiz yöntemiyle ele aldıkları eserler üzerinde tutarlı görüşler bildirmelerini amaçlar. Bu amaçlar doğrultusunda, öğrenciler hem kendi kültürlerinde hem de farklı kültürlerde üretilmiş eserleri değerlendirir ve karşılaştırır; farklı olana karşı olumlu bakış açısı geliştirerek evrensel bakışa ulaşırlar.

IB Diploma Programı Türkçe öğretmenleri, öğrencileri en az 1 defa hem HL hem de SL sınavlarında öğrencileri hazırlamaları gerekmektedir. Katılımcılardan iyi uygulamaları paylaşmaları, böylece ib diploma programı edebiyat değerlendirilmesinde iyi bir anlayış ve pratik deneyime sahip olmaları beklenir. IB Türkçe Kursu öğretmenlerimiz, IB müfredatına tamamen odaklı IB examiner eğitmenlerdir. Onlar değerlendirme, öğretme ve öğrenme yöntemlerini vurgulamak ve sınıfta en iyi uygulamaları keşfetmekte olan eğitmenlerimizdir.

11 yanıt

  1. Terakki Lisesinde 11. sınıfta okuyan kızım için yaz döneminde Türkçe dersi aldırmak istiyorum. İletişim sayfanızdaki formu doldurdum, dönüş bekliyorum.

  2. Benden daha çok çalışan Türkçe hocama canı gönülden teşekkür ediyorum :). İmla hatası yapmaya korkuyorum yazarken o yüzden kısa yazıyorum :).

  3. Examiner Türkçe hocası dışında ders veren sizi kandırır ben söyliyim. Buradaki hocaların kalitesini başka yerde bulamazsınız. Ortamı da çok sevdim. Canım hocam benim <3

  4. Dünyalar tatlısı ib türkçe hocam sayesinde notum 7 geldi. Ib türkçe için daha doğrusu ib özrl ders için tüm konularda “ŞAHANE” destek alabileceğiniz eğitim kurumu. Kendimi hiç bir zaman bir ticarethanede gibi hissetmedim. Benim iyi not almam için benden çok uğraştılar. Sonsuz teşekkürü hakediyorlar.

  5. IB türkçe kursu arayanlar bence başka yere gitmesinler. Hoca hem çok tatlı hem çok bilgili 🙂

  6. İnanılmaz sıcak kanlı bir edebiyat hocaları var 🙂 Umarım okuyorsunuzdur hocam yazdıklarımı 🙂 İmla hatası yapmayayım diye bir yandan da TDK açık :))))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir