3 ila 19 yaşları arasındaki öğrenciler için olan IB uluslararası eğitim baremi (Uluslararası Bakalorya), akademik ve kişisel disiplini itibarıyla eşsizdir ve çalışmalarında ve kişisel gelişimlerinde üstün başarıya ulaşmaları için öğrencileri teşvik eder. IB kursu , şevk ve empati ile şekillenen yaşam boyu öğrenme arayışının ilhamını vermeyi hedefler. IB kursu, okulların zorluklara iyimserlik ve açık görüşlülük ile karşılık veren, kendi kimliklerine güven duyan, etik kararlar veren, ortak insanlık vasfımızı diğerleriyle birlikte kucaklayan, öğrendiklerini gerçek dünyada, karışık ve öngörülemez durumlarda uygulamaya hazır olan çok yönlü öğrenciler yetiştirmelerine yardımcı olur. IB, güçlü bir vizyonu paylaşan, yüksek kaliteli uluslararası eğitim programları sunar. IB kursu:

• öğrenenlere odaklanır – IB’nin öğrenci merkezli programları, sağlıklı ilişkiler, etik sorumluluk ve kişisel meydan okumayı öne çıkarır,

• öğretim ve öğrenime yönelik etkili yaklaşımlar geliştirir –

IB programları, öğrencilerin hem akademik hem de kişisel başarı için ihtiyaç duydukları yaklaşımları ve becerileri geliştirmelerine yardımcı olur,

• küresel bağlamlarda işe yarar – IB programları, dillere ve kültürlere yönelik anlayışı artırır ve tüm dünya için önemli olan fikirleri ve sorunları irdeler,

• geniş bir içerik sunar – IB programları, geniş ve dengeli, kavramsal ve bağlantılı bir müfredat sunar. Öğrenen profilinde tanımlanmış olan değerlerle ifade edildiği üzere, IB öğrenenleri araştıran-sorgulayan, bilgili, düşünen, iletişim kuran, ilkeli, açık görüşlü, duyarlı, riski göze alan, dengeli ve dönüşümlü düşünen bireyler olmak için çalışırlar. Bu özellikler, entelektüel gelişim ve akademik başarının ötesine geçen çok çeşitli insani yeterliliği ve sorumluluğu temsil eder.

IB Puan gerekliliği üniversiteden üniversiteye değişiklik göstermekte olup 32-40 arasında bir skor gerekmektedir. İlaveten yalnızca total skoru tutturmanın yanı sıra belli bölümler ve okullar için High Level ve Standard Level dersler için de belirli koşullar aranmaktadır.

Örneğin; King’s College London Üniversitesi, İşletme programı için şu koşullar aranmaktadır:

Uluslararası Bakalorya 35 Total Skor ve minimum 766 high level alınan derslerden alınması gerekiyor ve ayrıca en az bir dersin sosyal bilimler derslerinden olması gerekmektedir. Örneğin İngiltere’nin en iyi Mühendislik okullarından Imperial College London Mühendislik bölümü için ise şu koşullar aranmaktadır:

38 Total Skor ve minimum 66 high level Fizik ve Matematik derslerinin alınması gerekiyor.

15 yanıt

  1. international baccalaureate yazması her ne kadar zor olsa da okuması da bir o kadar zordur. program boyunca öğrenciler ne kadar yorulsalar da bu programın esas faydasını üniversite yıllarında anlarlar. ib her şeyden önce donanımlı insan yetiştirme üzerine kurulu bir sistem ve bu programa dahil olan neredeyse tüm öğrenciler ileride istediklere yere gelmiş ve medeni bir yaşama kavuşmuştur. size önerim her ne kadar zor olursa olsun çocuklarınızı bu programa yollamanızdır. maddi olarak gücü yeten aileler programın zorluğunun farkına varıp ders aldırmaları gerekir. bunun yanında bunu çocuğunuza yatırım olarak düşünürseniz geri dönüşü son derece faydalı olacaktır.

  2. IB Özel Ders olarak dershane hizmeti veriyor musunuz? Ayrıca Eğitim kadronuz hakkında bilgi alabilir miyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir