ielts özel ders

Sunduğumuz IELTS eğitim paketleriyle arzu ettiğiniz sınav notunu en kısa sürede elde etmenizi hedeflemekteyiz. IELTS sınavında tecrübeli öğretmenlerimiz ile, her öğrencinin seviyesine uygun olarak, en yüksek notu almanızı sağlayacak, eğitim programları belirlemekteyiz. Sonuca yönelik eğitim anlayışımız ile birlikte sunduğumuz kaliteli ve etkili IELTS Özel Ders ile dilediğiniz IELTS skorunu elde etmek hayal değil.

IELTS sınavında uzmanlaşmış eğitmenlerimiz, sınav teknik ve taktiklerini içinde barındıran pratik sınav hazırlık süreci sunarlar. Düzenli olarak yaptığımız IELTS Deneme Sınavı ile öğrencilerimizin hem sınav tecrübelerini arttırıyoruz, hem de seviyelerindeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. IELTS sınavına istediğiniz kadar başvuru yapıp istediğiniz kadar sınava girebilirsiniz.

IELTS Özel Ders Sizi Hangi Bölümlere Hazırlar?

IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır: Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika). Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır. Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleşir. Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir.

IELTS sınavı 2 modülden oluşmaktadır: Akademik ve Genel Eğitim. Akademik sınav İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen kişiler için uygulanır. Genel Eğitim modülü İngilizce konuşulan bir ülkede iş deneyimi, eğitim programları veya göçmenlik amacıyla kullanmak isteyen adaylar içindir. Özel ders almak hedefinde olan öğrenciler ile uygun ders programımızı paylaşıyoruz. Toefl ibt ve IELTS genellikle tüm okullar ve kurumlar tarafından kabul edilir. Ielts toefl farkı olmadan okullara kabul alma şansınız eşittir.

IELTS Akademik Eğitim

Dinleme* (30 Dakika)

* Kaydedilmiş dört monolog ve karşılıklı konuşmadan oluşur.

Okuma (60 Dakika)

* Tamamlanması gereken görevler içeren üç uzun okuma metni
* Metinler, betimsel ve olgusal konular üzerinedir. Ayrıca söylemsel ve analitiktir.
* Diyagram, grafik ya da çizimler gibi düz metnin kullanılmadığı yazım olabilir.
* Kullanılan metinler, kitaplardan ya da gazetelerden alınan özgün metinlerdir.

Yazma (60 Dakika)

* Adayın en az 150 sözcük kullanarak özetlemesi, tanımlaması ya da açıklaması gereken bir tablo, grafik, çizelge ya da diyagram
* En az 250 sözcük kullanarak yazılacak kısa bir makale

Konuşma (11-14 Dakika)

* Yüz yüze yapılacak bir görüşme
* Konuşma Sınavına kısa sorular, bilinen bir konuda ayrıntılı konuşma ve yapılandırılmış bir tartışma dahildir.

IELTS Genel Eğitim

Dinleme* (30 Dakika)

* Kaydedilmiş dört monolog ve karşılıklı konuşmadan oluşur.

Okuma (60 Dakika)

* Tamamlanması gereken görevler içeren üç okuma metni
* 1.Bölümde iki ya da üç adet kısa olgusal metin
* 2.Bölümde, iş dünyası ile ilgili iki adet kısa olgusal metin
* 3. Bölümde genel bir konuda diğerlerinden daha uzun bir metin vardır.
* Kullanılan metinler, şirket el kitaplarından, resmi belgelerden, kitaplardan ya da gazetelerden alınan özgün metinlerdir.

Yazma (60 Dakika)

* En az 150 sözcük kullanarak yazılması gereken bir mektup
* En az 250 sözcük kullanarak yazılacak kısa bir makale

Konuşma (11-14 Dakika)

* Yüz yüze yapılacak bir görüşme
* Konuşma Sınavına kısa sorular, bilinen bir konuda ayrıntılı konuşma ve yapılandırılmış bir tartışma dahildir.

33 yanıt

  1. Öncelikle, öğretmenimin çok profesyonel ve tecrübeli olması beni çok memnun etti. Her derste benim ihtiyaçlarıma özel olarak odaklanıldı. Okuma, dinleme ve konuşma becerilerimde büyük bir gelişme gördüm ve sonuç olarak, IELTS sınavında 7.5 aldım. Ayrıca, öğrenme sürecimi çok eğlenceli ve ilginç hale getiren hocama çok teşekkür ederim. Bu sayede 3 ay nasıl geçti anlamadım 🙂

  2. IELTS özel dersleriniz ile başladığım hazırlık sürecine, 8 alarak nokta koydum. 1 ay gibi kısa bir sürede beni bu seviyelere getirebilecek başka yer olacağını sanmıyorum.

  3. Ib özel ders alırken ielts de almak istedim ve inanılmaz hızlı ilerledik. Özellikle speaking kısmı için verdiğiniz taktiklerle 8.5 alabildim. Umarım gmat ya da gre için tekrar görüşürüz 🙂

  4. ielts kursu dahil diğer tüm dil kursları için tavsiye ederim. IELTS sınavından 8 aldıysam bu sizin sayenizdedir.

  5. ielts kursu için değil ama toefl kursu için gelmiştim. Mantıklı açıklamar ile ielts e daha uygun olduğumu ve daha başarılı olacağımı söylediler. Gerçekten de öyle oldu.

  6. IELTS Akademik için sadece 1 ay ders aldım ve fazlasıyla yetti diyebilirim. Hedefim 7 almaktı ve 8 ortalama yakaladım.

  7. Eyüboğlu Lisesi’nde okuyan kızım için IELTS kursu arıyorum. Kurslar hakkında genel bilgi alabilir miyim?

    1. Tüm dersler için paket program ve grup dersi sunmaktayız. detaylı bilgi için lütfen iletişim formunu doldurun, sizi arayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir