lnat özel dersLNAT testi, İngiltere’de hukuk fakültelerine girmek isteyen öğrencilerin alındığı bir sınavdır. LNAT Sınavı, sizin hukuk bilginizi ya da herhangi bir konuda fikir sahibi olup olmadığınızı test etmez. Bunun yerine, üniversitelerin hukuk okumak için gerekli koşullarıyla becerilerinizin değerlendirmesini sağlar. Sınavın içeriği, LNAT konsorsiyumunun üyeleri tarafından belirlenmektedir. Test ise Pearson VUE tarafından uygulanmaktadır. LNAT özel ders ve kurs programlarımızla siz de bu zorlu sınava hazırlanabilirsiniz.

LNAT, üniversitelerin lisans hukuk programlarına katılmak isteyen birçok yüksek nitelikli adaylar arasından adil seçimler yapmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda, UCAS başvuruları ve akademik nitelikler ile organize olarak kullanılmaktadır. Sınav iki kısımdan oluşmaktadır:

  1. Metine dayalı çoktan seçmeli sınav
  2. Essay (Kompozisyon)

Bölüm 1 – Çoktan Seçmeli Sınav ( LNAT KURSU )

İlk bölüm bilgisayar tabanlı çoktan seçmeli bir sınavdır. Sizden okuduğunuz metin ile ilgili soruları cevaplamanız beklenmektedir. Bu bölüm 42 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Sorular her biri 3 ya da 4 çoktan seçmeli soru içeren 12 okuma metninden oluşur. Tüm soruları cevaplamak için 95 dakika verilecektir. 95 dakika boyunca istediğiniz soruya tekrar dönebilirsiniz fakat ikinci bölüme geçtikten sonra, ilk bölüme dönme şansınız olmayacaktır. Testin çoktan seçmeli bölümünden puanları bilgisayar tarafından kontrol edilir ve 42 üzerinden  bir LNAT skoru oluşturulur. 

Bölüm 2 – Essay ( Kompozisyon ) ( LNAT KURSU )

Testin ikinci bölümünde ise, size verilen 3 konudan birini seçerek bir essay yazmanız istenmektedir. Size verilen 40 dakikada ekonomik açıdan yorumlayıp sonuca varmanız gereken bir essay yazıp, becerilerinizi göstermeniz istenir. Bu bölüm sınav merkezi tarafından puanlanmaz ve LNAT skoruna katkıda bulunmaz, fakat sizin bir sonuca varmaya ve argüman oluşturmaya dayalı becerinizi göstermenize yardımcı olur. Bu kısımda başarılı olmak için yazmaya dayalı iyi bir İngilizce bilgisine sahip olmanız gerekmektedir.

LNAT Sonuçları:

Hem LNAT skorunuz hem de kompozisyonunuz, üniversitelere açık şekilde paylaşılmaktadır. Bunlar daha sonra üniversite başvurusunu tamamlamak ve lisans hukuk eğitimi için yetenek göstermede kullanılır. Eğer iyi bir hukuk fakültesine kabul almak istiyorsanız, iyi bir LNAT skoru elde etmelisiniz. Bu da bizim profesyonel UKCAT özel derslerimiz sayesinde olmaktadır. Yurt dışı eğitim danışmanlığı servisimizle de okullara kabul almak için öne geçin.

 

10 yanıt

  1. Hukuk okumak bu kadar kolay deseler inanmazdım ama sayenizde tüm zorlukların üstesinden geldim. Başından sonuna kadar eşsiz yardımlarınız için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız!

  2. Lnat özel ders bulmka istanbul için bile çok zor. Benden tavsiye lnat kursu veriyorum yazıp sizi boş boş oyalayan yerlere gidip zaman kaybetmeyin. Ben dersleri en son buradan aldım ve bilgilerine hayran kaldım.

  3. Bilen bilir lnat gerçekten zor bir sınav. Cevaplardan hangisi doğru karar vermek gerçekten zor. Sayenizde ilk dersten itibaren büyük ilerleme kaydettim. Doğrularım zamanla artıyor. seneye kadar çok iyi bir performans göstereceğime eminim.

  4. Gelin LNAT veriyoruz diyen her yere inanmayın. Etilerde bir yere gittim ve inanılmaz derecede işi bilmeyen kişilerce kandırıldığımı, buradan ders almaya başlayınca anladım. Burası gibi bir kurs bulur musunuz bilmem ama buraya gelirseniz herhangi bir ders için başka yere gitmeyin. Son derece memnun kaldım. Çok teşekkürler.

    1. Ben de aynı sorunu yaşadım. Muhtemelen aynı yerdi. LNAT kursu gerçekten herkes tarafından verilmemeli. 2 aydır güzel bir şekilde ilerlediğimi hissediyorum.

  5. LNAT kursları ile şimdiye kadar sorun yaşadığım ilk kısım kolay gelmeye başladı. LNAT sizin için sorunda bir de burayı deneyin derim. Her öğrenciyi tek tek takip eden sistemleri ile başarıyı kaçınılmaz kılıyorlar. hafta içi ve hafta sonu lnat dersleri ile istediğiniz gibi program yaratabiliyorsunuz. lnat kursu ya da lnat özel ders arayanlara tavsiye ederim. Ben memnun kaldım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir