pte özel ders pte academic özel dersPTE Akademik, üniversitede ve yurt dışında ihtiyaç duyacağınız İngilizce becerilerini ölçmektedir. PTE sadece konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini değerlendirmez. Akademik becerilerin yanında gerçek hayatta ihtiyacınız olan dil yeteneklerini de sınamaktadır. PTE Academic dünyada üniversiteler, kolejler ve hükümetler tarafından güvenilen bilgisayar tabanlı bir İngilizce testidir. Üniversite ve kolej kabul başvurularında veya vize uygulamasının bir parçası olarak İngilizce yeteneğini kanıtlamak için PTE testini kullanabilirsiniz. PTE özel ders programlarımız ile siz de hedeflediğiniz puana ulaşın. İyi bir İngilizce eğitimi aldıysanız, kısa sürede sizi hedeflediğiniz skora ulaştırabiliriz.

PTE Academic Sınav Yapısı Nasıldır?

PTE sınavının, toefl ibt sınavına karşı sağladığı en önemli avantajlardan biri, sınav sonuçlarının çok kısa bir sürede öğrenilebilmesi ve bu sayede sınava giren adayların üniversitelerin ya da müracat ettikleri kurumların başvurularını kaçırmalarını engellemesidir. Genel PTE puanı genel İngilizce dil yeteneğini yansıtmaktadır. Skor, tüm sınav bölümleri üzerinde gösterilecek ayrı ayrı performansa dayalıdır. Sınav süresi 3 saattir ve sınavdaki puan aralığı 10 ile 90 puan arasındadır. Sunduğumuz PTE Kursu ve PTE Ozel Ders hizmetlerimiz ile en kısa sürede başarıya ulaşmanızı hedefliyoruz. PTE Kurslarımız ve PTE Özel Ders hizmetlerimiz Pearson Sertifikalı eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Bu sayede, en kısa sürede ve en verimli şekilde test için hazır olmanızı hedefliyoruz.

Amacımız İngilizce seviyesinde bir artış yakalamak ve PTE tekniklerini öğretmektir. Bizden eğitim almak size akademik başarının yollarını açacaktır. IELTS ile karşılaştırılmaya çalışılsa da, birbirinden farklı sınavlar olduğundan ve puan skalaları farklı olduğundan pek doğru sonuç elde edilmez. IELTS kursu almak isterseniz ilgili kurs sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz.

PTE Akademik Sınavının Avantajları

Kimler PTE Academik Sınavını Almalıdır?

PTE Academic Sınav Yerleri ve Tarihleri

PTE Academic’e istenildiği tarihte sınava girebilmek için en az 3 gün ( 72 saat ) önce kayıt yapılması tavsiye edilmektedir. Daha yakın zamanda başvuru yapmak isteyen adaylar, daha fazla ücret ödemektedir. Sınav, aşağıda belirtilen illerde, belirli test merkezlerinde yapılmaktadır: İstanbul, Ankara, Adana, Denizli, Erzurum, Kayseri ve Diyarbakır

PTE Akademik Türkiye’de Hangi Üniversitelerde Kabul Edilmektedir ?

Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Acıbadem Üniversitesi, Adana Bilim Ve Teknoloji Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Aksaray Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Avrasya Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Bursa Orhangazi Üniversitesi, Bülent Ecevit Üniversitesi, Celal Bayar Üniversitesi, Çağ Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çankırı Karatekin Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Düzce Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu,

İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Kafkas Üniversitesi, Karabük Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Katip Çelebi Üniversitesi, Kto Karatay Üniversitesi, Lefke Avrupa Üniversitesi (Kıbrıs), Maltepe Üniversitesi, Mardin Artuklu Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Medipol Üniversitesi, Mef Üniversitesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Plato Meslek Yüksek Okulu, Sabancı Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, TED Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Uşak Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, Yakın Doğu Üniversitesi (Kıbrıs), Yalova Üniversitesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi.

Sunduğumuz PTE Dersleri ile üniversite hazırlık sınıflarını geçebilir ya da en kısa sürede size gereken dil yeterlilik belgesini almanızı sağlamaktayız. İtinayla oluşturduğumuz PTE Materyalleri ve PTE Deneme Sınavları ile hem dil becerilerinizi geliştiriyoruz hem de sınavda karşılaşabileceğiniz tüm zorluklara karşı hazır olmanızı hedeflemekteyiz. Kaliteli bir PTE özel ders ile siz de hemen yüksek skor almaya başlayın.

7 yanıt

  1. Merhaba,
    PTE sınavından 48 ortalama skorum var, hedefim ortalama 60 olması gerekiyor. Nasıl bir çalışma planı öneriyorsunuz, ayrıca PTE ye özel çalışan hoca var mı? bu konuda detaylı bilgi rica ediyorum.

  2. Az ders sayısı ile PTE Academic Sınavından 77 Aldım. Sizin sayenizde Avustralya’ya gidiyorum. Sonsuz teşekkürler.

  3. PTE Academic dahil tüm İngilizce sınavları için profesyonel bir kurs merkezi. PTE sınavının ne kadar kolay olduğunu buradan ders alınca anladım. 55 gerekiyordu ben 76 aldım.

  4. pte academic kursu alacaksan burası gibi pearson sertifikalı hocası olan yerden alacaksın. Verdiğiniz parayı sonuna kadar hakediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir