Üniversite eğitiminize ABD’de devam etmek istiyorsanız, başvurduğunuz üniversiteler sizden ön koşul olarak iyi bir TOEFL skoru ve SAT skoru da isteyecektir. Bu sınavla bilimsel çalışmalara uygun olduğunuzu kanıtlamanız sağlanır. Her ne kadar bu sınavı üniversiteye giriş için ön şart olması sebebiyle Türkiye’deki ÖSS’ye benzetmek mümkün olsa da içeriği itibariyle ÖSS ile karşılaştırılamayacak bir sınavdır ve bol miktarda farklılıklar içermektedir.

SAT Kursu ile alabileceğiniz eğitim süresince size sınav için zaman yönetimi, dil bilgisi, makale yazma ve test teknikleri konusunda eğitim verilir. ABD’de iyi bir üniversiteye kabul için ihtiyaç duyacağınız SAT Hazırlık Kursu için uzman ve donanımlı eğitmenlerimizden ders alabilirsiniz. Birebir özel ders ya da grup ders olarak alabileceğiniz gibi, özel ders ile grup dersi birleştirdiğimiz SAT Hibrit dersi de tercih edebilirsiniz.

Ayrıca, bir kursu tamamlamış ya da daha önce SAT çalışması yağmış öğrencilerimiz için de SAT Master Class kursu da veriyoruz. Sınava yönelik hem pratik hem de tekrar derslerinden oluşan Master Class derslerine katılmak için deneme sınavı ya da gerçek sınav skorunuzu görmemiz gerekir.

SAT Subject Test

Edebiyat, Tarih, Matematik, Fen Bilimleri ve Dil Bilimleri bölümlerinde toplam 20 alt başlıkta düzenlenmekte olan bir sınavdır. Özellikle Amerika’daki bazı üniversiteler, başvurular esnasında öğrencilerin bir veya iki subject test sonucunun da olmasını tavsiye ediyorlar. Okumak istenen bölüme göre alınan SAT subject testler, bazı durumlarda 3 tane alınması da geren sınavlardır. Örneğin İnşaat mühendisliği okumak isteyen adaylar, SAT Fizik Subject Test, SAT Kimya Subject Test ve SAT Math Level 2 Subject Test almalıdırlar.

SAT Kabul Eden Türkiye Üniversiteleri

Türkiye’de okumak isteyen öğrenciler için SAT hazırlık kursu da veriyoruz. İTÜ, kabul için SAT Math Level 2 sınav skoru isterken, Boğaziçi, Koç ve Marmara gibi üniversiteler SAT Reasoning skoru istemektedir. Her iki sınava yönelik yaptığımız çalışmalarla kabul almanız için tüm desteği sunuyoruz. Türkiye’de bulunan üniversiteler SAT Combined Score kabul etmedikleri gibi, size girebileceğiniz herhangi bir SAT sınav sayısı limiti de koymazlar. Bu sebeple, 2 yıl geçerliliği olan bu sınava istediğiniz kadar girebilirsiniz.

11 yanıt

 1. SAT Subject testlerin kaldırılması iyi mi oldu kötü mü bilemedim. Çok seçici olduklarını söyleyemem ama yerine bir şey gelmeden kaldırılmasa iyi olurdu.

 2. Online derslere babam ne kadar karşı olsa da bir şekilde ikna ettim ve Aralık SAT skorum 1540 geldi.
  Şimdi bu yorumu bana babam yazdırıyor:

  Allah siizn gibi eğitimcileri başımızdan eksik etmesin. Oğlum sizin sayenizde hiç alacağını düşünmediği bu puanı aldı. Ne kadar teşekkür etsem azdır. Verdiğimiz her bir kuruş sonuna kadar helal olsun.

  Ben de çok teşekkür ederim 🙂

 3. sat kursu ve act kursu için buradan destek aldım ve başarmaya başladıkça daha mutlu oldum. verimli destek ile yapılamayacak sınavlar değilmiş onu anladım. çok teşekkür ederim.

 4. Komşum sayesinde sizi duydum ve kızım için sat reasoning kursu aldırmayı düşünüyorum. uygun zamanda ofisinize uğramak istiyorum. Çalışma saatlerinizi öğrenebilir miyim?

  1. Kurslarımız her gün aralıksız devam etmektedir efendim. İletişim formunu doldurursanız, yönetim ekibimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Ücretsiz deneme sınavımıza da katılabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir