Genel İngilizce Kurslarının amacı öğrenciye temel dil becerilerini (okuma, yazma, dinleme, konuşma) kazandırmak ve bu becerilerin günlük yaşamda kullanılmasını sağlamaktır. Dil kursumuz 8 kurdan oluşmaktadır. Her kur 50 saatten oluşmaktadır. Hafta içi veya hafta sonu programlarımız bulunmaktadır.Hafta içi programımız pazartesi,salı,çarşamba,perşembe akşamları 19:00 ile 21:00 saatleri arasındadır. Hafta sonu programımız cumartesi,pazar 09:30 ile 13:30 saatleri arasındadır. Kayıtlardan önce hafta içi her gün 09:00 ile 16:30 saatleri arasında seviye tespit sınavı yapılmaktadır. Yeditepe Proficiency Özel Ders ile hazırlıkta zaman kaybetmeyin. Hazırlık kursları ile İngilizce seviyenizi maksimuma taşıyın.

Yeditepe Proficiency Özel Ders Eğitim İçeriği:

Avrupa Dil Portfolyosu’nda 8 dil düzeyi (A1,A2,B1,B2,C1,C2,D1,D2) bulunmaktadır.

Aşağıdaki çizelge “Küresel Ölçek” ( Global Scale ) olarak adlandırılır.

Yeditepe Proficiency Özel Ders Kurları Nelerdir?

A1 Yeditepe Proficiency Kursu, konuştuğu kişilerin yavaş ve anlaşılır bir şekilde konuşması ve yardıma hazır olması halinde basit düzeyde iletişim kurabilir. Kendini ya da başkalarını tanıtabilir, bu bağlamda, nerede oturduğu, kimleri tanıdığı, sahip oldukları ve benzeri temel sorular yoluyla iletişim kurabilir. Somut gereksinimlerini karşılayabilmek adıyla bilinen, günlük ifadeleri ve çok temel deyimleri anlayabilir ve kullanabilir.

A2 Yeditepe Hazırlık Kursu basit bir dil kullanarak kendi özgeçmişi ve yakın çevresi hakkında bilgi verebilir ve anlık gereksinimlerini karşılayabilir. Bildiği, alışılmış konularda doğrudan bilgi alışverişinde bulunarak basit düzeyde iletişim kurabilir. Kişisel, aile, alışveriş, iş ve yakın çevre ile ilgili konularda çok sık kullanılan temel deyimleri ve cümleleri anlayabilir.

B1 Yeditepe Hazırlık atlama Kursu, yaşadığı olayları ve deneyimlerini aktarabilir; düşlerinden, umutlarından ve isteklerinden söz edebilir, görüşlerini ve planlarını kısaca nedenleriyle ortaya koyabilir. Kişisel ilgi alanları doğrultusunda ya da bildiği konularda, basit, ancak fikirler arası bağlantıların oluşturulmuş olduğu metinler yoluyla kendini ifade edebilir. Seyahatlerde, dilin konuşulduğu yerlerde karşılaşılabilecek çoğu durumların üstesinden gelebilir. Günlük yaşamda, işte ya da okulda, sık karşılaştığı ve tanıdık olduğu konulara dayalı yazılı ve sözlü ifadeleri ana hatlarıyla anlayabilir.

B2 Yeditepe Proficiency için farklı konularda, ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde kendini ifade edebilir ve bir konunun olumlu ve olumsuz yönlerini ortaya koyarak kendi bakış açısını yansıtabilir. Çok zorlanmadan, belli ölçüde doğal ve akıcı bir dil kullanarak anadilde konuşan birisiyle iletişim kurabilir. Soyut ve somut konulara dayalı karmaşık metinlerin ana fikrini anlayabilir, kendi uzmanlık alanı olan konularda teknik tartışmalar yürütebilir.

C1 Yeditepe Proficiency özel ders, karmaşık konularda, bağlantıların ve ilişkilerin açıkça ortaya konduğu, iyi yapılandırılmış, ayrıntılar içeren metinler yoluyla kendini akıcı bir şekilde ifade edebilir. Dili akademik ve mesleki amaçlar için ve günlük yaşamda esnek ve etkili bir şekilde kullanabilir. Gereksinim duyduğu ifadeleri fazla zorlanmadan bularak kendini doğal ve akıcı bir şekilde ifade edebilir. Farklı yapıya sahip uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir ve bu metinlerdeki dolaylı anlatımları ve imaları fark edebilir.

C2 Yeditepe hazırlık geçme, akıcı bir dil kullanarak kendini tam anlamıyla ifade edebilir. Karmaşık durumlarda bile kendini ifade ederken ince anlam farklarından yararlanabilir. Farklı yazılı ya da sözlü kaynaklardan edindiği bilgiyi özetleyebilir, bu kaynaklara dayalı olarak bir tartışmayı yapılandırabilir, akıcı ve doğal bir anlatım ile sunabilir. Duyduğu ve okuduğu her şeyi kolayca anlayabilir.

Yukarıda belirtilen tüm seviyeler için yeditepe proficiency özel ders ve kurs hizmeti sunuyoruz. Kurslarımıza katılıp en kısa sürede hazırlık sınıfını geçmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

8 yanıt

  1. sadece Yeditepe proficiency değil tüm proficiency sınavları için tavsiye ederim. Verimli dersler ile çok fazla ders almadan kolayca sınavı geçersiniz. hazırlık atlama sınavında başarılı olamayarak geldim ve şimdiye kadar neden sizi bulmadım bilmiyorum. her şey için teşekkürler.

  2. Yeni dönem için hem TOEFL/IELTS hem Proficiency dersi almak istiyorum. Yeditepe Hazırlık öğrencisiyim ve yaz okulunda geçemeyeceğim.

  3. Sizi tavsiye edenler gerçekten haklıymış. Çok teşekkür ederim sayenizde kızım zaman kaybetmeden hazırlığı geçti.

    1. Ben de tavsiye üzerine kızımı yolladım ve gerçekten çok memnun kaldım. Gerçekten şimdiye kadar hiç kimse hazırlıktan kalmamış görmüş oldum.

  4. yeditepe öğrencisiyim ve hazırlıkta kaldım. bayram sonrası derslere katılmak istiyorum. kurs hakkında bilgi alabilir miyim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir