bocconi hazırlık kursu ve üniversite başvurusu. İtalya'da eğitim.Milano’da 1902 yılında kurulan Bocconi Üniversitesi, ekonomi ve işletme alanlarında popüler bir okuldur. Üniversite’nin akademik araştırmaları ve çalışmaları, İtalya’nın ve tüm Avrupa’nın ekonomisine ve sosyal gelişimine katkı sağlayarak değişimi ve ilerlemeyi desteklemektedir. Bocconi application ile öğrencilerin böylesine başarılı ve köklü bir okula kabul almasını sağlıyoruz. Bocconi hazırlık kursu ile senede bir defa yapılan sınavda başarı göstererek bu okula kabul almanızı sağlıyoruz. Eşsiz yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimiz ile bunu burslu olarak başarmanızı istiyoruz.

Bocconi hazırlık kursu ile, İngilizce eğitim verilen 3 bölüme kabul alabilirsiniz. Bu bölümler ekonomi, işletme, finans ve hukuk bölümlerini içermektedir. Eğer İtalyanca dil yeterliliğinizi belgelerseniz, okulda İtalyanca eğitim alarak da kabul alabilirsiniz. Bocconi hazırlık kursu ile, öğrencilerin muhakeme yeteneğini ve analitik düşünme becerilerini geliştiriyoruz. Dünya çapında kabul görmüş Bocconi Üniversitesi, Milano’da geniş ve ferah bir kampüs ortamına sahiptir. Bu okula başvururken öğrencilerin girmesi gereken sınavlar bir tane değildir. Bocconi Application sınavı kabul edildiği gibi, bir çok standart test de kabul edilmektedir. Bu sayede öğrencilerin bu okula giriş şansı da artmaktadır. Ekonomi ve işletme üzerine olan lisans programları, öğrencilerin rahatlıkla ilerideki akademik hayatlarında veya iş hayatlarında başarı gösterebilmeleri için programlanmıştır.

Bocconi Hazırlık Kursu ve Üniversite Başvurusu

Üniversiteye kabul sınavı olan bu sınav, 90 sorudan oluşur. 90 soruyu cevaplamak için size 120 dakika süre verilir. Standat bir test olmadığı için, bu test sadece İtalya’da yapılır. Sınav bölümleri ve Bocconi Hazırlık Kursu bölümleri aşağıdaki gibidir:

3 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü sınavda her doğru cevap 1 puan değerindedir. Bu sınav, öğrencilerin eleştirel düşünme ve problem çözme yeteneğini ölçer. Reading comprehension, numerical reasoning, analytical reasoning ve abstract reasoning-problem solving bölümlerinden oluşmaktadır. Bu sınav ile kabul alacabileceğiniz bölümlerin tam listesi şu şekildedir:

Bocconi’de yaşam ve konaklama

1500 den fazla yatak kapasitesine sahip yurtları bulunan okulda, konaklama ücreti aylık 350-800 Euro arasında değişmektedir. Kampüs içi imkanları sayesinde öğrencilerin evden ziyade yurtlarda kalmalarını tavsiye etmekteyiz. Uluslarası tecrübemiz ile öğrencilerin bu okula burslu kabul almalarını amaçlıyoruz. İyi sınav puanları sayesinde öğrencilerin Bocconi Application sürecinde şanslarını arttırıyoruz. Okula kabul almış öğrencilerimiz sayesinde değişim ve gelişimi takip ediyoruz. Üniversite ile olan birebir bağımız sayesinde öğrencilerin kabul alma şansını arttırıyoruz. Bocconi Hazırlık Kursu alarak, değerli bir kariyer kapısı açabilirsiniz. İtalya’da diğer bölümlerde eğitimi düşünen adaylar IMAT Kursu sayfamızı ziyaret edebilirler.

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir