lsat özel dersAmerika Birleşik Devletleri, Kanada ve diğer ülkelerde giderek artan sayıda hukuk fakültesi kabul sürecinin ayrılmaz bir parçasıdır. Hukuk okullarının başvuru değerlendirmede kullandıkları çeşitli faktörlerden biri olarak okuma ve sözel akıl yürütme becerilerinin standart ölçümünü sağlar. LSAT Özel Derslerimiz ile en iyi hukuk fakültelerine kabul almanıza yardım ediyoruz.

Test çoktan seçmeli sorulardan oluşan beş adet 35 dakikalık bölümden oluşmaktadır. Beş bölümden dört tanesi sınav katılımcısının skoruna katkıda bulunur. Bu bölümlerin arasında bir Okuma Anlama bölümü, bir Analitik Akıl bölümü ve iki Mantıksal Akıl bölümleri yer alır. Genel olarak, değişken bölüm olarak ifade unscored bölümü, tipik haliyle, yeni test sorularını önceden test etmek ya da yeni test formları anlamada kullanılır. Bu bölümün yerleştirilmesi değişkenlik gösterir. Puanınızı alana kadar unscored bölümün hangisi olduğunu bilemezsiniz.
35 dakikalık bir unscored yazı örneği testin sonunda uygulanır. Yazınızı örnek kopyaları başvuracağınız tüm hukuk fakültelerinin gönderilir.

LSAT Nasıl Puanlanır?

Puanınız doğru cevap soruların sayısına (ham puan) dayanmaktadır. Yanlış cevaplar için hiçbir kesinti uygulanmamaktadır. Ham puanlar 120 mümkün olan en düşük puan ve 180 mümkün olan en yüksek puan olmak üzere 120 ila 180 arasında değişmektedir. Lsat dersi ile doğru sayınızı arttırıp skorunuzu yükseltirsiniz.

LSAT sonuç raporunuz aşağıdaki belgeleri içerir:

Diğer lisansüstü ve mesleki alanlarda kullanılan giriş testleri ile kıyaslandığında çok olumlu karşılaştırılır. Ancak, herhangi bir giriş testi gibi, hukuk fakültesi performansın mükemmel bir göstergesi değildir.
Sizin LSAT puanınız hukuk fakültesi başvurularınızın ayrılmaz bir parçasıdır, ama unutmayın: Bu  başvuranların kabulü belirlenirken, hukuk okullarının dikkate aldığı çeşitli faktörlerin sadece bir tanesidir. Birçok ölçülemeyen nitelikleri de motivasyon, engelleri aşıp geçmiş başarıları ve liderlik becerileri de dahil olmak üzere hukuk fakültesinin bir çok kriteri vardır. Başvurunuzdaki kişisel açıklamada bu nitelikleri vurgulamanız gerekmektedir. LSAT özel ders ile birlikte isteyen öğrencilere başvurularında yardım etmek için yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmeti de sunuyoruz.

9 yanıt

  1. Türkiye’de pek bilinmese de beni bu sınava yönlendirdiğiniz için öncelikle çok teşekkürler. Sayenizde böyle bir sınavı tanıdım ve yine sizin sayenizde başarılı oldum. Umarım başkaları da sizden faydalanma fırsatı bulur.

  2. Lsat özel dersleri sağ olsun kısa sürede nerelere geldim 🙂 Dönüşte avukatınız olarak işe alırsınız belki 🙂 Sevgiler Barış Hocam. Dönüşte mutlaka uğrayacağım…

  3. LSAT Kursu için yer ararken buldum. Kızım son derece titiz olduğundan kurs bulmakta zorlanıyordum açıkçası. İlk dersten sonra ikinci dersi almaya karar verdi ve şimdi 2 aydır aralıksız ve isteyerek derslere katılıyor.

  4. Bu kadar temiz, ferah, öğretmenlerine ve öğrencilerine değer veren başka bir kurum var mıdır bilmiyorum. Konu sadece sınavda başarılı olmak değil ( ki başarılılar ). Ortada sizin çoçuğunuzun başarılı olması için içten şekilde çalışan bir kadronun olması.

  5. Türkiye’de LSAT veren çok yer olmadığı için tercih etmek zorunda kaldım ama hiç de pişman olmadım.

  6. Çok çok çok teşekkürler. LSAT ı sayenizde başardım. Sizin kurslarınıza bu 2. defa katılışım. SAT konusunda da gerçekten çok iyiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir