Boğaziçi Üniversitesi’nin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği
Boğaziçi 
PROFICIENCY Özel Ders ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor. Hazırladığımız eşsiz kaynaklar ile hedefe yönelik ve başarı odaklı eğitim sunmaktayız. Verdiğimiz yoğun ve etkili eğitimle, öğrencilerimiz üniversite hayatının tamamında İngilizce konusunda sıkıntı çekmemektedir. Telafisi çok zor olan bu süreci öğrencilerimiz için zevkli bir hale getiriyoruz ve böylece başarıyı kaçınılmaz bir hale getiriyoruz.

Sınav İçeriği:

 

BUEPT Listening Kursu:

Selective Listening ve Careful Listening olarak ikiye ayrılır.

BUEPT Reading Kursu:

Okuduğunu Anlama bölümündeki, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı yazmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Bu bölüm, Search Reading ve Careful Reading olarak ikiye ayrılır.

BUEPT Writing Kursu:

Yazılı İfade bölümünde öğrencilerin iki farklı konu üzerine her biri yaklaşık bir sayfa uzunluğunda iki Essay yazmaları gerekir. Essay’lerde öğrencilerin isterlerse verilen yardımcı fikirleri de kullanarak belli bir konu üzerine yazmaları beklenir. Her bir Essay için ayrılan süre 40 dakikadır. Değerlendirme aşamasında; yetkin akademik bir İngilizce ve düşüncelerin uyumlu bir biçimde ifadesi esas alınır.

Sunduğumuz BUEPT Hazırlık Kursları ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz. Hazırladığımız Boun Proficiency Grup Dersleri, Boun Proficiency Bireysel Dersler ( Boun Proficiency Özel Ders ) ve Boun Proficiency Hibrit Dersler ile başarıya giden yolda en uygun programı hazırlıyoruz. Hazırlık geçme sınavları arasında en zor sınavlardan biri olan Boğaziçi Proficiency, disiplinli ve verimli çalışma gerektiren bir sınavdır. Reading, Writing ve Listening Derslerimiz, sizin taleplerinize ve diğer öğrencilerin taleplerine göre yeniden şekillendirilmekte ve en verimli hale getirilmektedir.

15 yanıt

 1. P2 öğrencisiyim ve buept e az kaldı . 1 yıl daha hazırlık okumak istemiyorum . Kurs hakkında bilgi ve özel ders almak istiyorum . Bana ulaşabilir misiniz

 2. Merhaba 30 mayıstaki proftan geçebilmem lazım. Readingten f2, writingten f1 ile kaldım. Listeningten geçtim. Özel derse ve yönlendirilmeye ihtiyacım var. Ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

 3. merhaba ben Boğaziçi üniversitesinden Salih. 26 ağustostaki yaz profu sınavından geçebilmem için özel derse ve yönlendirmeye ihtiyacım var .Ayrıntılı bilgi verebilir misiniz iyi günler dilerim.

 4. Merhabalar 🙂
  Şubattaki BUEPT e yetişebilir miyim bilmiyorum tabii ilk sormak isteidiğim bu aslında. Yüksek lisans programı için ders alacağım. Bir de ücret ve saatlerle ilgili bilgi alabilirsem çok sevinirim. Özel ders seçeneğiniz de var mı acaba? İngilizce seviyem iyi fakat akademik anlamda uzun süredir çalışmadığım için emin değilim. 🙂

  Çok teşekkürler şimdiden
  Burcu Sözeri

 5. BUEPT proficiency kursu ararken şans eseri bulduğum ve doğru yerde olduğumdan emin olduğum tek kurs. Boun proficiency kursu veren yerler arasında en dürüst çalışanı.

 6. boğaziçi proficiency kursu veren daha iyi bir yer var mıdır bilmem ama parasını sonuna kadar hak ediyor diyebilirim.

 7. Arkadaşımın tavsiyesi ile temmuz başından itibaren düzenli ders almaya başladım ve Eylül sınavından B ile geçtim. 2 aylık çalışma ile 1 senelik zamanımı kurtardım. Sorun odaklı ve öğrenci odaklı hizmet sunmaları gerçekten çok hoş. Bazı zamanlar arka arkaya ders istememe rağmen ihtiyacım olmadığını düşünüp ders yazmadılar ve haklı çıktılar. Çok teşekkür ederim.

 8. Boğaziçi Üniversite’si mezunu olan ve sistemi bilen Barış Bey tarafından inanılmaz açıklayıcı bir şekilde karşılandık. Öğrencilerin hepsini ( kızım dahil ) tek tek takip edip bizimle sürekli iletişimde oldular ve Eylül Proficiency sınavında, kızımın şimdiye kadar aldığı en yüksek puanı almasını sağladılar. İçten dileklerimle teşekkür ederim.

 9. ben de son çare olarak burayı bulup geldim. Fiyatı baştan yüksek gelse de çok seçeneğim olmadığından kabul ettim. dersler ilerledikçe, başka yerde saatlerce ders alıp öğrenemediğim konuların hepsini hızlı hızlı öğrenmeye başladım. toplamda 20 ders aldım hazırlığı A ile geçtim. şüphe ile yaklaşan olur diye söylüyorum ki böyle bir fırsatı kaçırmasın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir