Sabancı Üniversitesi’nin uyguladığı ELAE sınavıöğrencilerin ingilizce düzeyini ölçmektedir. Diğer proficiency sınavlarına göre daha komplike olan bu sınav için sunduğumuz ELAE özel ders tam olarak başarı ve sonuç hedeflidir. Deneyimli öğretmenlerimizin, öğrencilerin seviyelerine göre hazırladıkları programlar ile ELAE sınavında başarıya ulaşmak bizimle çok kolay. ELAE özel derslerimiz zamanı etkin bir biçimde kullanmanızı sağlayarak, dilerdiğiniz skora ulaşmanızı kolaylaştırır. Her biri bu sınavda tecrübeli öğretmenlerimiz ile sınav başarılarınızı kaçınılmaz kılar.

ELAE Özel DersSabancı Üniversitesi Diller Okulu (DO), sunduğu çeşitli programların dışında, birinci yılına başlayacak olan öğrencilerin Sabancı Üniversitesi’ nde akademik başarı için gerekli olan İngilizce dil yetisine ve akademik becerilere sahip olduklarını da temin etmekle sorumludur. ELAE (English Language Assessment Exam), Sabancı Üniversitesi’ne yerleştirilen öğrencilerin lisans/lisansüstü programlarında başarılı olabilmeleri için gerekli olan akademik yetilere ve İngilizce düzeyine sahip olduklarını ölçmek amacıyla Diller Okulu tarafından, önceden belirlenmiş standart bir başarı düzeyine göre değerlendirilen bir yeterlilik sınavıdır. Bu sınavda zorluk yaşayan öğrencilerimize ELAE Özel Ders programımız ile yardımcı olmaktayız.

ELAE yılda üç kez düzenlenmektedir:

Akademik yıl başlamadan önce (Eylül’de),
Akademik yıl ortasında (Ocak’ta),
Akademik yılın sonunda (Haziran’da).
Üniversitemize kabul edilmiş,Üniversitece eşdeğerliliği kabul edilen ulusal ve/veya uluslararası yabancı dil sınavlarının birinden yine Üniversitece belirlenen düzeyde başarılı olduğunu belgeleyen öğrenciler hariç tüm yeni öğrenciler kayıt oldukları akademik yılın başındaki ELAE sınavını almakla yükümlüdürler. Sınavdan geçer not alabilen öğrenciler doğrudan Birinci Yıl derslerine başlarlar. Sınavda aldıkları nota bağlı olarak geri kalan diğer öğrencilerse Temel, Orta ve İleri olmak üzere üç farklı seviyede İngilizce derslerine yerleştirilirler. Yoğunlaştırılmış İngilizce derslerine devam etmekte olan öğrencilerse İleri Düzeydeki derslerinde yeterli başarıyı göstermiş olmak koşuluyla herhangi bir ELAE Sınavı’na girebilirler.

Lisansüstü öğrencilerinin, çalışmalarının sonunda ELAE sınavına girip geçer not almaları gerekebilir; bu koşul öğrencilerin bağlı oldukları fakülte ile ilgilidir. Eğer böyle bir gereklilik varsa öğrenciler, ELAE sınavına bu amaçla, verildiği tarihte girmelidirler.

ELAE Özel Ders

40 yanıt

 1. Hızlandırılmış ELAE dersleriniz var mıdır? Özel ders mi yoksa grup ders midir?
  Fiyatlarını öğrenebilir miyim?

 2. Sabancı Üniversitesi hazırlık sınıfında okuyan Route 3 seviyede kızım için özel ders aldırmak istiyorum. Dersler için kurumunuza gelmemiz gerekiyor mu yoksa online özel ders alabilir miyiz?

 3. Hazırlık derdi olmadan 1 ayda bu iş tamam. Kaçırmayın gelin ders alın buradan. Yolu düşünürseniz bütün seneniz yollarda geçer. Sıkın dişinizi gelin buraya 2 ay max.

 4. Şimdiye kadar ders aldığım yerlerde boşuna zaman kaybetmişim.
  Her türlü destek için sonsuz teşekkür ederim. Sabancı hazırlık kursu arayanlara ben de tavsiye ederim.
  Kaliteli eğitim kadrosu ile umarım çok çok iyi yerlere gelirsiniz. Sabancı hazırlık atlama sınavı ve tüm route sınavları için tavsiye ederim.

 5. Merhaba yaz döneminde kursunuzdan faydalanmak istiyorum.
  20 yaşında bir kızım ve 12 yaşında bir oğlum var. İgilizcelerini geliştirmek istiyoruz.Öncelikle bu yaş gruplarına ders veriyor musunuz. Hangi tarihler, seviyelerine göre mi, ücretiniz Nedir?

  1. Tülay Hanım. İlginiz için teşekkür ederiz. İletişim formunu doldurursanız, yönetim ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.

 6. siz siz olun başka yerden elae kursu almayın. Son derece verimli özel dersleri var. elae derslerine ve sınavına hakim yer bulmak gerçekten zor. böyle bir yer varken kaçırmayın derim.

 7. Sabancı Üniversitesi hazırlık atlama programı bence diğer okullara kıyasla biraz zor. Bu zorlu süreçte öğrencileri buraya gözünüz kapalı emanet edebilirsiniz. Hazırlıkta 2. sene sonunda geçemeyen kızım için anlaşıp derslere başladık. Tüm dersler boyunca birebir takip edip sürekli gelişimi hakkında bilgi verdiler. Kızım sınav sonrası sınavın kötü geçtiğini söylediğinde telefon edip bunu bildirdim. Bana verilen cevap beklediği puanın en az 10 puan üzerinde alacağı oldu. Nasıl olur diye düşünürken kendimi biraz aldatılmış hissettim. Ta ki sonuçlar açıklanan kadar. Sonuçlar açıklandığında kızım beklediği puanın 15 puan üzerinde aldı ve hazırlığı geçti. Sizin çocuğunuzu ders konusunda sizden daha iyi tanıyorlar ve neyi yapıp yapamayacağını sizden daha iyi biliyorlar ve buna göre bir yol haritası çıkartıyorlar. Ben kızım adına memnun kaldım. Size de tavsiye ederim.

 8. Hazırlıktaki ilk senemde hiç derslere gitmedim ve daha önce de lisede çok fazla ingilizce eğitimi almadım. Yaz döneminde, yaz sınavıyla geçmek gibi bir hedefim yoktu. Hedefimi Haziran olarak belirleyip derslere başladım. Yaz döneminde 2 ay boyunca derslere katıldım ve 4. kurdan hazırlığa başladım. Öncelikle haziran olarak belirlediğim geçme hedefim şimdi Ocak. Bunun için çok teşekkür ederim. Bunun dışında benim gibi bir öğrenciyi bile 2 aylık süreçte 4. kura kadar çıkarttıkları için ayrıca teşekkürler. Umarım Ocak sınavından sonra da bu şekilde yorum yazabilirim 🙂

 9. Ben buradan geçen sene ders almıştım ve yorum kısmına dikkat etmemişim. Bilsem daha önce yazardım. Türkiye’de böyle kurs merkezi de mi varmış denilen yaklaşımları var cidden. Sınavın açıklanmasını sizden daha heyecanla bekleyen bir ekip var. Benden çok stres olan insanlar bana ailemi hatırlattı ve gerçekten sizinle o kadar çok ilgileniyorlar. Pişman olmazsınız.

 10. Dersler ilerledikçe, başka yerde saatlerce ders alıp öğrenemediğim konuların hepsini hızlı hızlı öğrenmeye başladım. toplamda 20 ders aldım hazırlığı 85 üstü puanla geçtim. şüphe ile yaklaşan olur diye söylüyorum ki böyle bir fırsatı kaçırmasın.

 11. Sabancı Üniversitesi’nde okuyanlar için gerçekten güzel bir kurs merkezi. ELAE konusunda tecrübeli eğitmenleri var.

 12. Lisansüstü öğrencilerinin, çalışmalarının sonunda ELAE sınavına girip geçer not almaları gerekebilir; bu koşul öğrencilerin bağlı oldukları fakülte ile ilgilidir. Eğer böyle bir gereklilik varsa öğrenciler, ELAE sınavına bu amaçla, verildiği tarihte girmelidirler.

 13. Sabancı Üniversitesi ‘ne kabul edilmiş tüm yeni öğrenciler kayıt oldukları akademik yılın başındaki ELAE sınavını almakla yükümlüdürler. Sınavdan geçer not alabilen öğrenciler doğrudan Birinci Yıl derslerine başlarlar. Sınavda aldıkları nota bağlı olarak geri kalan diğer öğrencilerse Temel, Orta ve İleri olmak üzere üç farklı seviyede İngilizce derslerine yerleştirilirler. Yoğunlaştırılmış İngilizce derslerine devam etmekte olan öğrencilerse İleri Düzeydeki derslerinde yeterli başarıyı göstermiş olmak koşuluyla herhangi bir ELAE Sınavı’na girebilirler.

 14. elae ozel ders programlarına kayıt yaptırdığım için çok şanslı hissediyorum. gerçekten kesşke sizi okul zamanı bulsaymışım.

  1. ywtişebilirsiniz. iletişim formunu doldurursanız yönetim ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir

 15. Sayenizde hiç zaman kaybetmeden hazırlığı atladım. Yardımlarınız, desteğiniz ve az ama gerekli ders saati kadar ders yazdığınız için teşekkür ederim. Diğer kurslarda zaman kaybetmeyin, bu hocaları kaçırmayın

 16. Sınavı sayenizde geçtim. Sayenizde yaz tatiline çıkıyorum da diyebilirim 🙂 her şey için çok teşekkürler

 17. 9 haziran 2016 tarihindeki ELAE sınavı için her gün özel ders almak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Vocabulary ile ilgili sorunum yok ama writing ağırlıklı çalışmak istiyorum.

  1. Sadece Sabancı Üniversitesi’nin sunduğu bir sınav olup, sadece Sadece Üniversitesi’nde geçerlidir. Detaylı bilgi için lütfen iletişim formunu doldurun, sizi arayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir