GMAT Quant kelime problemlerini iki dakika içinde bitirmekte sorun mu yaşıyorsunuz? İşte size yardımcı olacak bir teknik. Her şeyden önce bu teknik yalnızca Sorun Çözme problemleri içindir. Veri Yeterliliği üzerinde çalışmaz. Ayrıca her Problem Çözme probleminde de çalışmaz. Akıllı numaraların çalışacağı iki senaryo vardır :

  1. Cevap seçenekleri, bir sayı değil, bir değişken açısından verilir.
  2. Cevap seçenekleri oranlar, yüzdeler veya kesirlerdir.

Her iki senaryoda da, ipuçları cevap seçeneklerindedir. Bu, yeni bir alışkanlık inşa etmek zorunda olduğunuz anlamına gelir. Şu andan itibaren, bir yaklaşım seçmeden önce cevap seçeneklerini okumalısınız . Bu ilk başta garip gelecektir. Benim gibi birisinizse, soruyu okumayı bitirmeden değişkenleri ve denklemleri yazmaya, yanıtı tercih etmeye çalışmak isteyeceksiniz. Gmat Quant bu gibi tekniklerle çok daha kolay olmaktadır.

GMAT Quant Nasıl yaparım?

Yanıt seçeneklerinde yüzdeler, kesirler veya oranlar olduğunda akıllı numaraları uygulamak biraz daha kolaydır, bu nedenle oradan başlayacağız. İşte Gmat Quant için bir örnek problem:

Team A and Team B are raising money for a charity event. The ratio of money collected by Team A to money collected by Team B is 5:6. The ratio of the number of students on Team A to the number of students on Team B is 2:3. What is the ratio of money collected per student on Team A to money collected per student on Team B?

(A) 4:5
(B) 5:4
(C) 5:6
(D) 5:9
(E) 9:5

Birinci adım: cevap seçeneklerini de içeren tüm soruları okuyun . Verilen bilgileri kağıdınıza yazmanız yeterli , ancak denklem yazmaya başlamayın.

İkinci adım: basit bilinmeyenleri tanımlayın . Bu adımda kendinize sorun: en çok hangi sayı veya rakamları bilmek istersiniz? Bu problemde, her takımdaki öğrenci sayısını ve her takımın kazandırdığı miktarı öğrenmek istersiniz.

Üçüncü adım: numaralarınızı seçin. Sayılar, sorunun size anlattığına uymalıdır ve matematik yapmak kolay olmalıdır. Örneğin, yalnızca A Ekibi öğrencilerinin sayısı ve B Ekibi öğrencilerinin sayısı için herhangi bir numara seçemezsiniz. Sorunun söylediklerini eşleştirmek için, 2: 3 oranına sahip sayıları seçmeniz gerekir.

İşte bu adımdan sonra çizik kağıdınızın görünüşü:

Team A: $50, 2 students

Team B: $60, 3 students

Dördüncü adım: değişkenleri yerine sayılarınızı kullanarak sorunu çözün. Değişkenlerle denklemler yazmayın! Bunun yerine, daha önce topladığınız rakamlarla matematik işlem yapın.

Team A: $50 / 2 students = $25/student

Team B: $60 / 3 students = $20/student

25:20 = 5:4

Bizimle birlikte çalışarak bu ve benzeri Gmat Quant taktiklerini hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bizimle birlikte çalışan öğrenciler kısa sürede sınav puanlarını yükseltmekte ve istedikleri okullara kabul almaktadır. Siz de çok geç kalmadan Gmat Quant ve tüm gmat kursu için bizimle tanışabilirsiniz. Yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimiz için de bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

2 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir