SAT Biyoloji alan öğrencilerin Biology-E (Ecological) veya Biology-M (Molecular) testlerinden birini seçer. Bu testler 80 tane çoktan seçmeli sorudan oluşan ve 60 dakika süren sınavlardır. İki sınavda da 60 soru ortak olmakla beraber 20 soru Ecological ve Molecular alanlarına özeldir. Test gunu hangi konuyu secerseniz o konuya uygun kodlamayi isaretlersiniz. Sınavlarda alınabilecek puan aralığı 200 ile 800 arasıdır. SAT Sınavları Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Mayıs ve Haziran aylarında yapılmaktadır.

Biyolojik topluluklar, popülasyonlar ve enerji akışı hakkındaki sorulara daha rahat cevap verecek olursanız, Biyoloji E’ye girin. Biyokimya, hücresel yapı ve solunum ve fotosentez gibi konularda daha başarılıysanız Biyoloji M’ye girin. Test gününde seçmeyi düşündüğünüz test için cevap formunuzda Biyoloji E veya Biyoloji M seçmelisiniz. Testin doğru bir şekilde puanlanması için sınavda Biyoloji E veya Biyoloji M’yi seçmelisiniz. Aksi halde sınavınız geçersiz sayılır. Her iki testi de aynı tarihte alamazsınız, fakat farklı tarihlerde iki sınava da girebilirsiniz.  SAT Biology Subject Test Kursu ile iki sınav için de hazırlık yapabilirsiniz.

İÇERİK Yaklaşık Soru Yüzdesi
E M

Hücresel ve moleküler biyoloji

  • Hücre yapısı ve organizasyonu, mitoz bölünme, fotosentez, hücresel solunum, enzimler, biyosentez, biyolojik kimya
%15 %27

Ekoloji

  • Enerji akışı, besin döngüleri, nüfus, topluluklar, ekosistemler, biyomlar, koruma biyolojisi, biyoçeşitlilik, insan müdahalesinin etkileri
%23 %13

Genetik

  • Mayoz bölünme, Mendel genetiği, kalıtım modelleri, moleküler genetik, nüfus genetiği
%15 %20

Organizma biyolojisi

  • Organizmaların yapısı, fonksiyonu ve gelişimi (bitki ve hayvan vurgulu), hayvanların davranışları
%25 %25

Evrim ve çeşitlilik

  • Yaşamın kökeni, evrimin delilleri, evrim modelleri, doğal seleksiyon, türleşme, organizmaların sınıflandırılması ve çeşitliliği
%22 %15

SAT Biyoloji Kurslarımız Nasıldır?

SAT Biyoloji Kurslarımız, alanında tecrübeli ve uluslararası seviyede sınav değerlendiren uzman eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. SAT Biyoloji ( SAT Biology ) ozel derslerimiz ile öğrencileri birebir olarak takip edip ders ile ilgili tüm bilgileri veliler ile paylaşmaktayız. Bu sayede SAT Biyoloji Derslerimiz ile başarıyı yakalıyoruz.

SAT Biyoloji özel ders, sizi başarıya taşır. Temel konulara odaklanan kurs, yukarıda belirtilen konularda eksiğinizin kalmamasını sağlar. Bu sayede iyi bir skor elde etmenizi garanti altına alıyoruz.

3 yanıt

  1. SAT biyoloji denince akla ilk gelen yer olması gereken eğitim merkezi. Tecrübeli eğitmenler ve ferah / klimalı ortam ile son derece verimli ders işleyebiliyorsunuz. SAT Biology subjects ve sat chemistry subjects için gelmiştim ve fazlasıyla memnun kaldım. Size direk sınavın istediği şekilde yön veren hocalar ile sınavda yüksek başarı elde edersiniz. Benim sat kimya skorum 790, sat biyoloji skorum 780 geldi. Kendi hatalarım olmasa 800 gelmemesi için hiç bir sakınca yoktu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir