TRACE Sınavı, Özyeğin Üniversitesi’nin, öğrencilerine uyguladığı İngilizce yeterlilik sınavıdır. Trace sınavında uzman kadromuz ile, öğrencilerin heeflediği puanı almasını kolay bir hale getiriyoruz. Yıllardır biriktirdiğimiz tecrübe ve materyaller ile öğrencilerimize Trace sınavında başarılı olmaları için her türlü yardımı sağlamaktayız. Trace özel derslerimiz öğrencilerin ihtiyaç duyduğu bölümleri en etkili şekilde belirleyerek etkin ve verimli zaman kullanımıyla beraber en kısa yoldan en yüksek başarıya ulaşmanızı sağlamaktadır.

TRACE Özel DersTRACE, Özyeğin Üviversitesi’nde öğrencilerin fakültelerinde İngilizce olarak görecekleri bölüm derslerini takip edebilecek yeterliğe sahip olup olmadıklarını saptamak için hazırlanmıştır. Özyeğin Üniversitesi öğrencilerinin fakültelerine başlayabilmeleri için TRACE sınavından en az 65 almaları gerekmektedir. Sınav Avrupa Dilleri İçin Ortak Başvuru Metnin’de belirtilen dil kullanıcısı düzeyleri (B1, B2, C1) referans alınarak hazırlanmıştır. Sınav B2 düzeyindeki bir öğrencinin dil yeterliğini ve dil becerilerini ölçmektedir. Sınavın içeriğini genel olarak akademik metinler oluşturmaktadır. Bunun nedeni öğrencilerin öğrenim dili %100 İngilizce olan bir üniversitede okuyacak olmalarıdır. Bu sınavda zorluk yaşayan öğrencilerimize TRACE Özel Ders programımız ile yardımcı olmaktayız.

Sınav belli bir konu başlığına dayanmaktadır. Sınavın tüm bölümleri de bu konu başlığı ile ilişkilendirilmiştir. Sınavın belli bir konu başlığına dayandırılmasının nedeni öğrencilerin eleştirel düşünebilmelerine ve onlara sunulan bilgiyi işleyebilmelerine olanak sağlamaktır. Eleştirel düşünebilme ve bilgiyi işleyebilme becerileri üniversite öğrencilerinin akademik bağlamda kullanacakları gerçek hayat gereksinimlerini yansıtır. Sınav doğrudan doğruya akademik amaçlı okuma, yazma, ve dinleme becerilerini ölçer. Dilbilgisi ve kelime bilgisi ise doğrudan ölçülmez. Öğrencilerin bu alanlardaki yeterlikleri dili ne ölçüde kavrayabildikleri ve kullanabildikleri değerlendirilerek saptanır.

Sınav dört bölümden oluşmaktadır. Ancak birinci bölüm değerlendirilmez.

1. Bölüm: TRACE’e Hazırlık
2. Bölüm: Okuma
3. Bölüm: Dinleme
4. Bölüm: Yazma

1. Bölüm: TRACE’e Hazırlık
Bu bölümün amacı öğrencilere sınavın içeriğini oluşturan konu başlığını tanıtmak ve öğrencilerin konu başlığı ile ilgili bilgi ve düşüncelerini gözden geçirmelerine fırsat vermektir. Bu bölümde öğrencilerden sınavın konu başlığı ile ilgili grafik, çizelge, veya resimlere bakarak not tutmaları istenecektir. Böylelikle öğrenciler, sınavın içeriğini oluşturan konu ile ilgili varolan bilgi ve düşüncelerini gözden geçirerek, sınavın sonraki bölümlerine hazırlanacaklardır. Bu bölüm notlandırılmayacaktır.

2. Bölüm: Okuma
Sınavın bu bölümü dört alt bölümden oluşmaktadır. Birinci alt bölüm iki adet kısa okuma parçasını içermektedir (her okuma parçası en fazla 250 kelimedir). İkinci alt bölüm orta uzunluktaki bir okuma parçasını içermektedir (500 kelime civarında). Üçüncü alt bölüm yaklaşık bin kelimelik uzun bir okuma parçasından oluşur. Okuma bölümünün son kısmı ise öğrencilerin okudukları tüm okuma parçalarını karşılaştırarak cevaplandırmaları gereken sorulardan oluşmaktadır.

3. Bölüm: Dinleme
Sınavın bu bölümü iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısım 14-15 dakikalık bir ders metnidir. Öğrencilerin metni dinlerken aynı zamanda not tutmaları gerekmektedir. Bu bölümde öğrenciler, önce metni dinleyecekler, sonra metin ile ilgili soruları göreceklerdir. Daha sonra ise metni dinlerken tuttukları notları kullanarak sınav sorularını cevaplandıracaklardır. İkinci kısım bir veya iki adet söyleşiyi içermektedir. Bu bölümde öğrenciler önce söyleşiler ile ilgili sınav sorularını göreceklerdir. Daha sonra da söyleşileri dinleyecekler ve aynı süre içerisinde söyleşiler ile ilgili sınav sorularını cevaplandıracaklardır. Bu bölümde öğrencilerin not tutmaları gerekmemektedir.

4. Bölüm: Yazma
Sınavın son bölümünde öğrencilere sınav içeriğini oluşturan konu başlığı ile ilgili bir soru sorulacaktır. Öğrencilerin 400-450 kelimeden oluşan akademik bir kompozisyon yazarak bu soruyu cevaplandırmaları istenecektir.

Trace özel ders alarak bu bölümde başarılı olacağınız gibi okulunuz tarafından kabul edilen diğer İngilizce muafiyet sınavlarına da girebilirsiniz. IELTS ve PTE Academic sınavları için de kurs ve ders hizmetimiz bulunmaktadır.

43 yanıt

 1. Sizin kurslarınız sayesinde b2 seviyesine sorunsuz geldim. Keşke sizi geçen sene bulsaymışım. Sayenizde ben de diğer öğrenciler gibi bu hazırlık sınıfını geçeceğim.

 2. bizim okulda olup ders almak için buraya gelmiyorsanız inanın hata ediyorsunuz. trace materyalleri ve denemelerinden tutun trace hocalarına kadar 5 yıldızdan fazlasını hakediyor. Özyeğin trace kursu için grup dersleriyle ilk denemede geçtim.

 3. Şimdiye kadar en az 3 ya da 4 kursa gittim ve son olarak buraya geldim. Son olarak çünkü burada hazırlığı geçmeniz garanti bence. Sürekli hem psikolojik hem ders yardımı sağladılar ve hem derste hem ders sonrası tüm isteklerimle ilgilendiler. Yukarıda yazılan yorumların her birine tek tek kefil olabilirim. ilk defa derslere bu kadar istekli katıldığım bir özel ders programı oldu. Çok çok teşekkür ederim.

 4. Buraya daha önce ders almış bir arkadaşımın tavsiyesi ile başladım. Kendisi yaz döneminde geldi ve hazırlığı geçti. 1 aydır her hafta düzenli ders ile başladım ve öğrendiğim şeylerin hiçbirini diğer yerlerde bu kadar kısa sürede öğrenmedim hatta tam aksine diğer yerlerde ısrarla istememe rağmen çok gerekli değil sizin için deyip note taking listening bile 2 – 3 defa yaptılar. Gerçekten öğrenci için çalışan nezih bir kurs merkezi.

 5. Hakkında tek kelime bile kötü yorum yazılmayan, yazılmaması gereken ve yazanın çok sayıda düşman edineceği yer :). Derslerine katılırsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Bu kadar insan boşuna yazmamış gerçekten.

 6. ben son çare olarak burayı bulup geldim. fiyatı baştan yüksek gelse de çok seçeneğim olmadığından kabul ettim. dersler ilerledikçe, başka yerde saatlerce ders alıp öğrenemediğim konuların hepsini hızlı hızlı öğrenmeye başladım. toplamda 20 ders aldım hazırlığı 81 puanla geçtim. şüphe ile yaklaşan olur diye söylüyorum ki böyle bir fırsatı kaçırmasın. özyeğin üniversitesi hazırlık atlama kursu arayanlar mutlaka buraya gelsin.

 7. Özyeğin Üniversitesi’nde okuyanlar için gerçekten tavsiye edebileceğim bir sınav merkezi. Trace sınavı konusunda çok tecrübeli ve donanımlı eğitmen kadrosu var. Şimdiye kadar aldığım en verimli ders diyebilirim hiç çekinmeden.

 8. Bu sene hazırlık okuyacak kızım için ingilizce trace dersi aldırmak istiyorum. kesin olarak bu sene hazırlık okuyacak.

 9. Sayenizde hiç zaman kaybetmeden hazırlığı atladım. Yardımlarınız, desteğiniz ve az ama gerekli ders saati kadar ders yazdığınız için teşekkür ederim. Diğer kurslarda zaman kaybetmeyin, bu hocaları kaçırmayın

 10. Trace icin tam aradigim sekilde kurs veren bir yer. Hibrit dersler sayesinde hem grup hem ozel dersler ile hem fazla para odemedim hem de eksiklerimi kapattim

 11. Sınavı sayenizde geçtim. Sayenizde yaz tatiline çıkıyorum da diyebilirim 🙂 her şey için çok teşekkürler!!!!!!!!!

 12. TRACE dersleri boyunca hocaların çok desteğini gördüm. Verdikleri deneme sınavları ve ipuçlarıyla sınavdan gerçekten iyi bir puan almamı sağladılar. TRACE i ilk denememde geçtim. Son derece başarılı bir test merkezi.

 13. Tekrardan merhaba, yaz döneminde hızlandırılmış bir şekilde ders takviyesi almak istiyorum, bir sonraki TRACE sınavı için geçebilme şansım olur mu sizce? Daha önce herhangi bir kursa gitmedim. Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine kursunuzu buldum.

  1. Efendim seviyenize göre hibrit kurs dediğimiz birebir ve grup derslerinin kombinasyonu olan derslerimizi size tavsiye edebilirim. Şimdiye kadar hiç bir öğrencimiz TRACE ‘den kalmadı.

 14. Sizin kursunuza gelip kalmak mümkün değil. Fiyatlarınız biraz yüksek olunca açıkçası korkmuştum ama gerçekten zaman kaybetmektense sizin kursunuza gelmek çok daha mantıklı. çok teşekkürler

  1. Sadece Özyeğin Üniversitesi’nin sunduğu bir sınav olup, sadece Özyeğin Üniversitesi’nde geçerlidir.

  2. Sadece Özyeğin Üniversitesi’nin sunduğu bir sınav olup, sadece Özyeğin Üniversitesi’nde geçerlidir.Detaylı bilgi için lütfen iletişim formunu doldurun, sizi arayalım.

 15. Bu sınava girmedim ama, kursunuzda bulunduğum sürece ne tür bir ingilizce eğitimi verdiğinizi gördüm. Para değil insan odaklı çalışmanız gerçekten meyveleriniz veriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir